Menu

100 İyi Şey

Hayat, bulunduğumuz noktayı kabul edip, bundan sonrasını umutla adım adım iyileştirmeye çalışma yolculuğu. Her yeni gün, bu yolculuk tekrar başlıyor. Önümüzdeki günlerdeki rotamızı, bugün yaptıklarımız belirliyor.

Her şeyi kontrol edemiyoruz. Hepimizin ayrı ayrı kişisel zorlukları var. Kafaya takacak ve umutsuzlaştıracak onlarca şey var.

Öncelikle, mevcut durumumuzun ne kadar iyi veya kötü olduğunu asla bilemeyiz. Victor Hugo, Fransız Devrimi için “O günler en kötü günler ve yine o günler en iyi günler” demişti. Daha küçük düşünürsek, her fırsat, fikir; acıdan ve ihtiyaçtan doğuyor. Yaşadığımız her an, belki de bizim gözümüzün açılması ve daha iyiye ulaşmak icin bir senaryodur.

Sonra; “Nereden başladığınız değil, nereye varmak istediğiniz önemlidir.” diye bir söz var. Örneğin, 100 kat büyüme, sadece 1–1.5 sene uzakta olabilir, her gün %1 daha iyi olmayı başarırsak. Büyüme oksijen gibi. Her şeyin, her isteğin cevabı verimlilik, öğrenme ve büyüme. Nerede olursak olalım, adım atabiliyorsak, hayallere sadece zaman farkı kadar uzaktayız.

Her yeni gün, güzel bir gün ve bize yeniden hayal kurma ve yeniden başlama şansı veriyor. Her yeni gün doğdukça bu fırsatı değerlendirelim.

Son zamanlarda #100iyisey diye bir oyun oynuyorum. Kafamda sanal bir sayaç var her gün. Her gün, 100 küçük adım atmaya çalışıyorum. Bir bardak su içtik, 1 iyi şey oldu mesela; arada annemi aradım, 2. iyi şey; derin nefes almayı hatırladım, 3. iyi şey; bu resmi bulmak için Google Photos’taki arşivime baktım, orada “sun” yazınca, güneşli fotoğraflar çıktı. Demek ki, fotoğrafları akıllı olarak sınıflandırıyormuş dedim. Yeni bir şey öğrendim, 4. iyi şey gibi gibi…

Her yeni gün ve bugün herkese yeni fikirler, hayaller ve bol güzellik getirsin.

Özgür Alaz

  • 6
  • 13788
  • 0

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.