Menu

Seviyorsan bi’ app indir bence!


Sabah erken kalktın, otobüse yetiştin, çalıştın, mesai yaptın , eve yorgun geldin, erkenden uyudun, sabah erken kalktın, otobüse yetiştin… Şimdi hepsi bir kenara, 14 Şubat geldi 14 Şubat!

İnsanoğlu “tık”lamaya o kadar alıştı ki ne günler öncesinden hazırlıklara ne hummalı çalışmalara gerek kalmadı. Artık, “tık”lıyorsun ayarlıyorsun, “tık”lıyorsun alıyorsun, “tık”lıyorsun tripten kurtuluyorsun 🙂

Güzel bir akşam yemeği, hediye, sürprizler… Sevgililer Günü, istemiyorum, kutlamıyorum, sevmiyorum diyenler olsa da “Valentine abimize bi çiçek böcekle gönderme yapsaydık bari” diyenlerin varlığı da yadsınamaz.

Sevgililer günü hazırlığı için ise tek sahip olman gereken bir adet akıllı telefon ve bir tutam app (uygulama). Şimdi hepsini karşı taraf ilk salvosunu yapmadan harmanlıyoruz.

Hoş bir akşam yemeği konsepti her zaman kutlamanın vazgeçilmezidir. Groupon gibi halihazırda binlerce akşam yemeği organizasyonu hazırlamış sitelerden bir tıkla mum ışığında, gitar eşliğinde, boğaz manzaralı bir plan yapabilirsiniz. Mekanist’le planınız için gönlünüze göre yer bulabilirsiniz.

Yemek tarifleri ile ev yapımı yemeklerle sevgilinizin gönlünü envai çeşit yemeklerle fethedebilir veya Minibar uygulaması yardımıyla birlikte kokteyller hazırlayıp, birbirinize zeytin yedirebilirsiniz.

Eğer, Sevgililer Günü bahane evlilik şahane diyenler varsa ki -bunu erkeklere ithaf ediyoruz- bir de evlilik tekliflerine ilham kaynağı olması için hazırlanmış bir alternatif var; How He Asked. Maksat ufuklar genişlesin 🙂

İşin zor kısımlarından biri ise tabii ki hediye. Peluş ayıcık alsanız olmaz, almasanız gönül razı değil. “Kırmızı gülün anlamı ne? Mavi ayrılık mıydı yoksa o sarı mıydı?” derken çıldırmamak için hediye önerileri sunan hatta içine aşk uyum testini, falını, oyununu, duvar kağıdını, aşkın tuzunu biberini paket app halinde veren şöyle bir şey var; Valentine’s Day Special.

Eğer biraz da benden bir şeyler olsun diyorsanız Spotify kütüphanesinden şarkı başlıklarını kullanarak kendi şiirinizi yazabilirsiniz; Playlist Poetry. Dijital ortamda ilişkinize özel bir platform yaratabileceğiniz uygulamalardan biri ise, TWYXT. Birbirinize attığınız özel mesajları saklayabilir, fotoğraflar paylaşabilirsiniz. İkiniz için önemli tarihleri işaretleyebilir, uygulamanın bu tarihleri hatırlatmasını sağlayabilirsiniz. İşte bunlar hep geleceğe yatırım 🙂

İlişkiniz boyunca kim bilir ne fotoğraflar çekildiniz, ne pozlara girdiniz. Şimdi biraz daha kalpler, süsler, balonlar zamanı. Valentine’s Day Scrapbooking, Valentine’s Day Frame gibi ağzımızdan burnumuzdan kalpler çıkaran uygulamalar yanı sıra Lovestagram diye de bir gerçek var. En pratik hediyelerden biri olarak, hazırladığınız fotoğrafları 2-3 dakikada çıkarttırabilir, hatta karşı tarafın Sevgililer Günü anlayışına göre afişe kadar gidebilirsiniz. Sizin Demet Akalın’dan neyiniz eksik 🙂 Çiceksepeti’nden bir çiçek, Shuttersong yada Valentines’s Greetings’ten aşk dolu kutlamalar göndererek de 2014 Sevgililer Günü’nü kazasız belasız atlatabilirsiniz.

Yemekler, hediyeler derken Lovescan uygulamasıyla sevgilinizle birlikte geleceğinize bakabilir, ileriki hayatınıza dair tüyolar öğrenebilirsiniz. Love Caculator’la uyumunuzu ölçebilir, Test of Love’la aşkınızı test edebilirsiniz. Risk budur!

Peki ya bekarlar? Tanışma konusunda en popular uygulamalardan olan OkCupid ile yeni insanlarla tanışabilir, kaynaşabilir belkide bir sonraki 14 Şubat’ı garantileyebilirsiniz.

Değişen dünya şartlarıyla üç beş hareketle her imkan ayaklarınızın altında. Düşünmeye, çabalamaya, alternatif aramanıza gerek bile yok, halihazırda binlerce uygulamada binlerce fikir sizi bekliyor.
“Seviyorsan bi’ app indir bence!”

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.