Menu

Vine’ın web versiyonu ve Haftanın 5 Önemli Gelişmesi

Vine’ın Web Versiyonu Yayında!

Vine resmi blogunda yaptığı duyuruyla birlikte artık web versiyonunun da resmi olarak çıktığını duyurdu ve kullanıcılarının daha önceden rezerve ettikleri vine.co/kullanıcıadı formatında aktif hale geldi. Haberin devamını okumak için tıklayınız.

Kayıp Çocukları Facebook Aracılığıyla Bulun

Mães da Sé Brezilya’da kayıp insanları bulmak için kurulmuş bir platform. Platform bir kampanya hazırlamış. Kayıp çocukların bilgilerini kurulan mikrosite üzerinden alıyor, Facebook profil fotoğrafı yapıyorsunuz. Kampanyanın duyurulmasının ardından geçen 4 günde mikrosite 500.000 tekil hit alırken 300.000 kişi de profil fotoğrafını değiştirdi.

Apple SnappyCam’i Satın Aldı

Amerikalı teknoloji devi Apple, iPhone kameralarında tam çözünürlükte saniyede 20 ile 30 fotoğraf çekebilen SnappyCam uygulamasının sahibi olan Snappy Lab şirketini satın aldı. Apple’ın bu uygulamayı yeni üreteceği cihazların kameralarını geliştirmek için kullanacağı tahmin ediliyor. Haberin devamını okumak için tıklayınız. 

Yeni Sosyal Ağ Jelly.co

Twitter kurucularının yeni girişimi olan Jelly.co kitle kaynak kullanımından faydalanarak yeni bir sosyal ağ oluşturmuş. Ağda fotoğrafını çektiğiniz objeleri işaretleyerek arkadaşlarınıza ve onların arkadaşlarına sorular sorabiliyorsunuz. Haberin devamını okumak için tıklayınız.

Yeni Vimeo Player

Vimeo yeni playerını kullanıma sundu. Yeni playerda artık HTML5 default olarak geliyor. Responsive konusundaki eksiklerini de tamamlayan Vimeo embed özelliklerini ve player satın alma seçeneklerini de geliştirmiş. 4K çözünürlük üzerinde ise uğraşmaktalar. Haberin devamını okumak için tıklayınız.

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.