Menu

Twitter Analytics ve Haftanın 5 Önemli Gelişmesi

Twitter Cards için istatistik servisi Twitter Analytics tanıtıldı

Twitter, Twitter Card kullanan yayıncılar ve markalar için detaylı istatistik sunacağı platformu Twitter Analytics platformunu duyurdu. Bundan böyle Twitter kartlarının (Twitter Cards) performansları da ölçülebilecek.

Haberin devamını okumak için tıklayınız.

Pinterest’e GIF Desteği Geldi

Pinterest tıpkı Tumblr gibi .gif formatındaki hareketli resimleri destekler hale geldi. Henüz mobilde desteklenmeyen giflerin de yakın zamanda Pinterest tarafından destekleneceği de açıklandı.

Haberin devamını okumak için tıklayınız.

Twitter’dan Sevgilinize Hediye Gönderin

Şeker markası Necco bu yıl sevgililer günü için dijitalleşiyor ve sosyal medyaya yeni bir kampanya ile giriyor. Twitter’da kullanıcıların @tweethearts hesabı aracılığıyla sevdiklerine kişiselleştirilmiş tweet gönderebilecekleri bir mekanizma oluşturuldu. Twitter hesabına gönderdiğiniz metni hesap size görselleştirerek geri gönderiyor. Eğer yazdığınız sözün şeker tasarımını beğenirseniz (çünkü tasarım Necco şekerlerinin görüntülerinin üzerine yapılıyor) bu fotoğrafı sevgilinizle paylaşabilir ya da bu paketi gerçekten sipariş edip sevgilinizin kapısına gönderebilirsiniz.

Uygulamayı incelemek için tıklayabilirsiniz.

Pinterest ile Artık Yemek Tarifi Bulmak Çok Kolay

Pinterest arama kısmına yeni eklediği modül ile yemekleri türlerine göre ayırarak yemek tariflerinin daha kolay bulunmasını sağlıyor. Pinlerin açıklamalarında yer alan yemekte kullanılacak malzemeler kısmı ile birlikte kadınların en çok tercih ettiği ağ olma özelliğini koruyacak gibi görünüyor.

Haberin devamını okumak için tıklayınız.

Dove’dan Selfie Kampanyası

Selfie kültürü telefonların ön kamerasında son hız büyüyor, bu kısa filmin ismi de Selfie ve yeni bir sosyal deneye imza atıyor. Real Beauty Sketches filminden sonra gelen Selfie fimi sosyal medyanın kadınların güzellik algısı üzerinde ne kadar büyük bir rol oynadığını konu alıyor.

Haberin devamını okumak için tıklayınız.

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.