Menu

Instagram Direct ve Haftanın 5 Önemli Gelişmesi

Google artık Verilerinizi İndirmenize İzin Veriyor

Google resmi blogunda artık tüm Google verilerimizi indirebileceğimizi duyurdu. Önümüzdeki ay Gmail verilerimizi de indirebileceğimizi duyuran Google Takeout servisinden Calendar, Contacts, Drive, Messenger, Youtube, Google+ Photos gibi uygulamalardaki verilerinizi elde edilebiliyorsunuz.

Haberin devamını okumak için tıklayınız.

Facebook’tan 2013 yılı günlüğü


Facebook geleneğini bozmayarak kullanıcılarının bir yılı nasıl geçirdiğine dair oluşturduğu özel sayfayı bu sene de yayınladı. Kullanıcılarının bir yıl içerisinde 20 önemli anının derlenmesi ile oluşturulan bu sayfadan kendisi için de oluşturan Facebook, site içerisinde yapılan yeniliklerin ve önemli anlarında aralarında bulunduğu dikkat çeken olayları video halinde paylaştı. 2013 yılına dair trendleri ülkeler bazında paylaşan Facebook’un aktif kullanıcı sayısına rağmen Türkiye’deki trendleri paylaşmaması ise merak konusu. Bu yılın trendleri paylaşımında ülkemizle ilgili değinilen tek nokta en fazla yer bildirimi yapılan yerler konusunda oldu. Dünya genelinde en fazla yer bildirilen 25 yer arasında İstanbul Taksim Meydanı da yer aldı.

Haberin devamını okumak için tıklayınız.

Google Glass lie Stop Motion Video

Google Glass ile yapılan çalışmalar arasında belki de en kreatif olanı 1000’den fazla fotoğraf çekimi ve çizim ile hazırlanan Handimation adlı stop motion video tam 4 günde hazırlanmış.

Google Plus +Post Ads Testlerine Başladı


“Make the web your social stream” sloganıyla +Post Reklamları hayatımıza giriyor. Şuan test aşamasında olan Google Plus +Post reklamları ilk olarak Toyota Corolla için denenmeye başlandı. Google Plus reklamları site içerisinde yer almak yerine tıpkı Google reklamları gibi görüntülü reklam ağı içerisinde yer alacak. Reklam üzerinden Google Plus gönderileriyle etkileşime girilebilecek.

Haberin devamını okumak için tıklayınız.

Instagram Direct

Bundan çok kısa bir süre önce söylenti olarak ortayan çıkan iddialara göre Instagram’a özel mesajlaşma özelliği çok kısa bir süre içerisinde gelecekti. Bir süre sonra Instagram’a@instagram.com uzantılı e-posta adresleri dağıtılabileceği tahminleri gelse de, Instagram’a gelen son 5.0 versiyonu güncellemesi ile Instagram Direct resmi olarak duyuruldu ve bu söylentilere bir son verdi. Instagram kullanıcıları artık ‘Instagram Direct’ aracılığı ile Instagram uygulaması üzerinden özel mesajlar aracılığıyla mesajlaşabilecek ve Instagram fotoğraflarını da sadece belirli kişilerle direkt olarak paylaşabilecek.

Haberin devamını okumak için tıklayınız. 

 

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.