Menu

Facebook Video Reklamları ve Haftanın 5 Önemli Gelişmesi

Facebook video reklamları bu hafta başlatıyor


Facebook‘un uzun süredir bahsedilen video reklam özelliğini bu hafta içinde başlatacağı ifade ediliyor. Sosyal ağa yakın kaynaklardan gelen haberlerde, yeni reklam seçeneğine ilişkin duyurunun yapılacağı ve reklamların kullanıcıların haber akışlarında 2014’ten itibaren görülmeye başlayacağı söyleniyor. Facebook’un video reklamlarının 15 saniyeden uzun olmaması ve haber akışında görüntülenme esnasında otomatik olarak oynatılmaya başlaması bekleniyor. Haberin devamını okumak için tıklayınız.

Whatsapp 400 Milyonu Geçti


Whatsapp 400 milyon aylık aktif kullanıcı sayısını yakaladı. 2 ay içerisinde yeni 50 milyon aktif kullanıcı kazanan Whatsapp son 4 ayda da 100 milyon yeni kullanıcı kazanmıştı. Haberin devamını okumak için tıklayınız.

Snapchat’in riskli kararı: Paylaşımlar artık tek kullanımlık değil!


Facebook’un 3 milyar dolarlık satın alma teklifini geri çevirenSnapchat ardından aldığı 50 milyon dolarlık yatırım ile servisi geliştirmeye devam ediyor. Son gerçekleştirilen güncelleme ile birlikte Snapchat’e birden fazla yeni özellik eklendi. Fotoğraf filtreleri ve yeni özel yazı tipi eklenmesi gibi yeniliklere sahip olan Snapchat’in bu güncellemesinde en çok dikkat çeken özellik ise tekrar oynatma seçeneği. Yani normal şartlarda sadece bir kez görünebilecek ve göründükten sonra artık erişilemeyen içerikleri sonrasında bir kez daha görüntülemek mümkün olabilecek. Haberin devamını okumak için tıklayınız.

Sosyal medyada geçirilen sürede Facebook birinci, Instagram ikinci, Twitter üçüncü


Facebook ve diğer sosyal ağ sitelerinde geçirilen toplam süre ne kadar? Sosyal medya sitelerini ziyaret etmek, internet kullanıcılarının en çok zaman ayırdıkları online aktivite haline geldi. Alışveriş, haber siteleri, oyun/eğlence ve hatta e-posta bile sosyal medyaya ayrılan sürenin gerisinde yer alıyor. Facebook bu konuda açık ara önde. Kullanıcılar Facebook üzerinde ayda ortalama 1,9 milyar saat geçirirken, Twitter üzerinde geçirilen süre ise 88 milyon saat. Yani Facebook’ta geçirilen süre Twitter’da geçirilen sürenin 21 katından daha fazla. Facebook’a ait olan Instagram ise 133 milyon saat ile Twitter’ın önünde. Geçirilen sürelere bakıldığında Twitter’ın ardından Snapchat ve sonrasında ise WhatsApp geliyor. Haberin devamını okumak için tıklayınız.

Aya İnişe Alternatif Senaryo

İngiltere’de bir reklam ajansı fasulye reklamını astronotlarla yapmış. 5 milyonu geçen izlenme sayısı ile reklam filmi daha çok konuşulacağa benziyor.

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.