Menu

Facebook “Donate Now” Butonu ve Haftanın 5 Önemli Gelişmesi

Facebook’a Donate Now Butonu Geliyor


Facebook’ta yardım kuruluşlarının sayfalarına Donate Now butonu geliyor. Bağışlar kredi kartı ve PayPal hesaplarıyla yapılabilecekler. Şuan ABD’deki Facebook kullanıcıları American Red Cross Facebook sayfası üzerinden Filipinler’de gerçekleşen tayfun için yardım gönderebiliyorlar. Haberin devamını okumak için tıklayınız.

Google 2013′te dijital pazarlamanın nasıl değiştini açıkladı

Reklam verenlerin çoklu ekran üzerindeki bilincine de dikkat çeken infografikte reklam verenlerin yüzde 48′inin çoklu ekranı çok önemli bulduğunu yüzde 20′sininse medya harcamalarında çoklu ekrana göre kampanya yaptıkları paylaşılmış. Ayrıca Google 2016 yılında bu rakamların iki katına çıkacağını tahmin ediyor. Çoklu ekran kampanyalarındaki başarılı örnek olarak Sony Entertainment Avrupa’dan örnek verilerek, şirketin The Last of Us oyunun 3.4 milyon sattığı belirtilmiş. Haberin devamını okumak için tıklayınız.

Jaguar’dan Mercedes’e Mesaj


Geçtiğimiz aylarda Mercedes-Benz, sihirli gövde kontrolü (Magic Body Control) adını verdiği akıllı sürüş teknolojisini tanıtmak için tavukları kullandığı bir reklam filmi yayınlamıştı. YouTube‘ta bir günde 600 binin üzerinde izlenen film son derece beğenilmişti. Jaguar ise hiç gecikmeden resmî YouTube hesabından Mercedes’in tavuklarına bir mesaj yolladı. Jaguar vs. Chicken başlıklı 37 saniyelik videoda marka, Mercedes’in tavuklu videosunun bir parodisini yaparak kedi reflekslerinin sihirli gövde kontrolünden daha kıymetli olduğu mesajını iletti.

Facebook otomatik başlayan video reklamlarını yayına aldı

Facebook mobil beklentisini de ortaya koyan test videosu yayınladı. Videoda haber akışında ilerleyen kullanıcıya video reklam gösterilmeye başlandığını görüyoruz. Kullanıcı isterse videoyu tam ekran da izleyebiliyor. Haber akışında sessiz başlayan video tam ekran izlenme modunda sesli duruma geçiyor. Haberin devamını okumak için tıklayınız. 

Eristoff Vodka: Kurtlarla Web Cam’den Konuşun

Howl With The Wolves from Diederik Jeangout on Vimeo.

30 katılımcı web cam aracılığıyla kurtların bulunduğu bölgeye yerleştirilen alıcılar aracılığıyla kurtlarla iletişime geçmeye çalışıyorlar. Katılımcıların ulumasına kurtlar karşılık verir ise katılımcılar konser bileti kazanıyorlar.

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.