Menu

Dijital Dünyada Haftanın 5 Önemli Gelişmesi

Kate Spade’den Alışveriş Yapılabilir Video Banner


New York merkezli ajans Swell NY’un Kate Spade için yarattığı video bannerlar üzerinden alışveriş yapılabiliyor. Google Lightbox ve HTML5 kullanılarak yartılan bu banner vasıtasıyla kullanıcı birkaç linke tıklamak zorunda kalmadan doğrudan satın alma gerçekleştirebilecek. Marka bu işi yaparken tüketiciyi yarattıkları dünyanın içinden çıkarıp başka yerlere sürüklemeden iletişimde kalmak istemiş.

Haberin devamını okumak için tıklayınız.

Avustralya posta teşkilatından video gönderimi de yapabilen QR kodlu pul


Avustralya posta teşkilatı Australia Post, yaptığı yeni çalışma ile QR kodlu pul özelliğini devreye aldı. Tam da yılbaşı öncesinde artan hediye trafiğinde ortaya çıkan özellik sayesinde alıcıya fiziksel gönderimin yanı sıra QR kodla bir video da iletebiliyorsunuz.

Haberin devamını okumak için tıklayınız.

2013’ün en feci 10 sosyal medya iletişimi


2013 yılı boyunca sosyal medyada markaların düştüğü hataları derlemişler.

Haberin devamını okumak için tıklayınız.

Facebook kaybetmek istemediğiniz paylaşımlar için “daha sonra oku” özelliğini test ediyor


Facebook’un üzerinde çalıştığı “daha sonra oku” özelliği ise kaybetmek istemediğiniz paylaşımları sonrasında daha kolay bir şekilde bulabilmek için ideal bir yöntem olabilir.

Haberin devamını okumak için tıklayınız.

BTK, 2013 yılı 3. çeyrek raporunu yayınladı


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu‘nun yılın çeyreklerinde düzenli olarak yayınladığı ”Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü” isimli raporunun 2013 3. çeyrek (Temmuz-Ağustos-Eylül) verilini yayınladı. Raporda özellikle dikkat çeken noktalar Fiber internet abone sayısındaki düzenli ve hızlı artış ve mobil internet abone sayısının toplam nüfusa göre penetrasyonundaki yüksek oran.

Haberin devamını okumak için tıklayınız.

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.