Menu

Sense Sosyal Medya Takip ile Özel Reklam Hedeflemesi


Türkiye’nin en iyi sosyal medya takip sistemlerinden Sense, Türkiye’de Facebook üzerinden özel reklam hedeflemesi yapan ilk sosyal medya takip aracı oldu.

Sense, sosyal medya takibini bir adım öteye götürerek, artık markalarla yeni bir boyutta çalışıyor! Nasıl mı?
Facebook üzerinde, marka ve onun rakipleri hakkında oluşturulan içerikler incelenerek olumlu, olumsuz, nötr, haber, yorum vb. kategorilerde işleme yapılıyor. İşlenen bu içerikleri oluşturan kullanıcıların bilgileri Sense’den alınarak reklam hedeflemesi yapılıyor. Yani, nokta atış yaparak hedefi tam on ikiden vurmanızı sağlıyor!

Şimdiye dek, Sense verileri ile 4 marka üzerinde çalışmalar yapıldı. İçeriklere en çok olumlu yorum yapan ve içerikleri en çok beğenen kişilerin üzerinden yapılan reklam hedeflemesi ile etkileşim oranı tam 5 kat arttırıldı!

Markalar ilk defa Facebook tarafından sağlanan reklam hedeflemeleri dışında bir yöntemle buluştu. Bu sayede, sense ile belirleyebildiğimiz özel gruba reklam hedeflemesi yaparak daha çok katılım sağlandı.

Sense’i geliştirirken hedefimiz, onun yalnızca bir takip sistemi olarak kalması değil, aynı zamanda markalara takip ettikleri mecralar ve elde edilen sonuçlar açısından, aksiyon alma şansı sağlamasıydı. Sense sayesinde markalar büyük veri analizlerinden ortaya çıkan sayılar denizinde boğulmaktan kurtulup, ayrıntılı yorumlar içeren raporlamalar yoluyla, daha pratik bilgilerle karşılaşıyorlar. Bu sayede, kendilerinin ve rakiplerinin konumlarını daha iyi görebildikleri gibi ileriye dönük planlarını yaparken de onlara yol gösterecek bir el kitabına sahip oluyorlar.

Siz de Sense sayesinde kampanyalarınızın, sizi doğru kişilere ulaştırmasını ve rekor katılımlar ile etkileşiminizi arttırmak istiyorsanız, info@promoqube.com adresine başvurabilirsiniz.

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.