Menu

Haftanın Beşi

Starbucks’tan Beklenen Ödüllendirme!

Sosyal ağları sık kullanan ve mobil uygulamaları yakından takip eden Starbucks severlere müjde! Starbucks mağazalarındaki görsellerde bulunan QR kodu akıllı telefonlarınız ile okutarak Starbucks Facebook sayfasındaki uygulamayı ziyaret eden ve 16 Eylül 2012 tarihine kadar bilgilerini paylaşan misafirler arasından belirlenen 100 kişi Starbucks’tan sürpriz hediyeler kazanma şansı yakalayacak.

METRO ile Minik Çizgiler!

Dünyanın en büyük toptancı marketi olan, 1990 yılından bu yana Türkiye’de hizmet veren Metro, dijital itibar yönetimi ve sosyal medya faaliyetlerini Promoqube ile birlikte sürdürmeye karar verdi.
Metro’nun Promoqube ile birlikte gerçekleştirdiği ilk projesi ise okula dönüş dönemi için hayata geçirilen Minik Çizgiler projesi oldu. Çocukların renkli dünyasından ilham alınarak yaratılan Facebook uygulaması, onları okula dönüş döneminde minik bir hediyeyle motive etmeyi amaçlıyor. “Metro, çocuğunuzun hayal gücüne bir renk katıyor.” sloganı ile yayına giren uygulamada, çocuklarının çizdiği resimleri Metro’nun Facebook sayfasında yer alan uygulama üzerinden yükleyerek katılan herkese Metro marketlerinden temin edebilecekleri kuru boya seti hediye ediliyor.

Radyo Twitter!

Eskiden radyodan haberler dinlenirken, günümüzde haberleri Twitter’dan takip ediyor, gündemi yakalıyor ve güncel konulara hakim olmak için devamlı cep telefonumuzdan veya bilgisayarımızdan Twitter’a giriyoruz. Her dakika, her saniye atılan tweet’leri takip etmeye çalışıyoruz.
Eski ile günümüzü birleştiren yeni websitesi ve mobil uygulama ile artık Twitter’ı radyo kanalı gibi dinleyebileceğiz. The Social Radio uygulamasına Twitter hesabınızla bağlandığınızda, uygulama size takip ettiğiniz kişilerin tweetlerini okuyor. Böylelikle aslında Twitter Radyosunu dinliyor oluyorsunuz.
Trafikte, iş yerinde oldukça faydalı olacak bu uygulama şu an için sadece ingilizce yazılan tweetleri okuyabiliyor.

Diş Perisi Uygulaması!

Visa’nın yeni uygulaması ile çocuğunuzun dişi düştüğünde, diş perisinin yastığın altına ne kadar bırakacağını hesaplayabiliyorsunuz. Çocuklar dişleri düştüğünde, gece yatarken yastıklarının altına düşen dişi koyarlar ve sabah kalktıklarında yastığın altında diş perisinin bıraktığı parayı bulurlar.
Anne babalar bu yeni uygulamaya yaş, eğitim, cinsiyet vs gibi bilgilerini girdikten sonra uygulama onlara “diş perisinin” yastığın altına ne kadar bırakması gerektiğini hesaplıyor. Anne babalara ise miktarı yastığın altına bırakmak kalıyor 🙂

Cep Telefonu ile Çekilen Müzik Klibi!

Haftanın Beşi yazımızın son haberi yine hafta sonuna müzikle devam edebilmeniz için bir video klip. Chris Lenox Smith’in yönettiği klibin tüm görüntüleri HD olarak Xperia ion Sony akıllı telefonları ile çekiliyor. Metric grubunun New York şehrindeki canlı akustik gösterisi sırasında seyircilere akıllı telefonlar dağıtılıyor ve şarkı sırasında herkesin kayıt etmesi isteniyor. Tek seferde çekilen görüntüler daha sonra klibin yönetmeni tarafından kurgulanıyor ve ortaya grubun Synthetica şarkısı için çekilmiş bir klip çıkıyor.

İyi pazarlar dileriz!

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.