Menu

Haftanın Beşi

Skype ile Fotoğraf Paylaşımı!

Geçtiğimiz salı günü iPhone&iPad versiyonlarına yenilik getirdiğini açıklayan Skype uygulamanın performansını hızlandırıp güçlendirirken, en önemli özellik olarak da fotoğraf paylaşımı özelliğini getirdiğini açıkladı.

LORE

Learn More (daha fazla öğrenmek) deyiminden ismini alan yeni sosyal ağ LORE, sadece UPenn, Stanford, Brown, Yale gibi dünyaca üniversitelerde kullanılıyor. Öğrenmenin iki parçadan oluştuğuna inanan kurucular, öğrenci ve öğretmenleri buluşturan bir platform yaratıyor. Eğitimin bir sonraki aşamasının etkileşim olduğuna inanan kuruculardan Joseph Cohen, eğitimin sosyalleşmesi gerektiğini savunuyor. Facebook’un da ilk olarak dışarıya kapalı üniversite sosyal ağı olduğu düşünülürse, belki de Joseph Cohen tekrar oraya ulaşarak öğrenimi sosyalleştirmek istiyor.

İlaç Dünyası için Yeni Oyun!

İlaç sektörünün ilk sosyal oyun sitesi olan Syrum iki yıllık bir çalışmanın sonucunda kuruldu. Oyunun konusu dünyanın sağlığı ile ilgili. “Dünyadaki insanların sağlıkları kötü durumda ve bunu düzeltebilecek tek kişi sizsiniz” sloganıyla ortaya çıkan oyunda hastalıklara çare buluyor, salgınları önlüyor ve oyunun Facebook tabanlı olması sayesinde arkadaşlarınızla etkileşime geçebiliyorsunuz. 13 Eylül’de hayata geçmesi düşünülen oyunun bir diğer Facebook tabanlı oyun Farmville kadar ilgi görmesi bekleniyor.

Her Açıdan İzlenebilen Müzik Videosu!

Özel bir kamera ile çekilen, Matchbox 20 grubunun She’s So Mean şarkısının klibini, seyirciler her açıdan izleyebilecek. 360 derece panoramik video çekimini sağlayan GoPano kamerası ile çekilen videoyu buradan izleyebilirsiniz. iPhone 4 ya da normal kameranıza ekleyebileceğiniz bir aksesuar olan GoPano ile siz de panoramik videolar çekebilirsiniz.

Yeni iPhone 5 Nasıl Olacak?

Yeni çıkacak olan iPhone 5 ile ilgili her yerde bilgiler bulabiliyorsunuz. “Nasıl olacak? Yeni hangi özellikler gelecek?” sorularına cevap bulmaya çalışan çok fazla forum sitesi ve tartışma grupları var. Apple’ın yeni çıkaracağı bir ürün olduğunda her zaman yaşanan bu hareketlilik Eylül’ün gelmesi ve yeni iPhone 5’in tanıtılmasına bir ay kala iyice arttı. Biz de sizleri Adam Sacks’in hazırladığı eğlenceli iPhone 5 tanıtımından haberdar edelim dedik. Bakalım yeni telefon gerçekten piyasaya çıktığında teknoloji severlerde nasıl bir etki yaratacak?

Eğlenceli ve keyifli pazarlar dileriz!

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.