Menu

Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi

Çoğu zaman markalar kendileri için yeni bir mecraya gireceklerse veya yeni bir yapılanmaya gideceklerse ürkek davranırlar. Hatta Pazarlama,  Kurumsal İletişim gibi departman çalışanlarının önerileri, yöneticilerin son kararlarında takılır ve çoğu zaman projeler hayata geçmeden rafa kaldırılır. Bu durumda en çok söylenen ve klasik olan bahanelerden biri bütçenin sınırları veya yeterli iş gücünün olmamasıdır. Bu kararlar yakın gelecekte olumlu gibi görülse de, gün sonunda genelde treni kaçırmalarına, artık ne kadar uğraşsalar da yakalayamayacaklarını anlamalarına sebep olmaktadır.  İşte bu nedenle markalar, ürkek davranmadan ve müşterilerinin söylediklerini gerçekten dinleyip, bu taleplere odaklandıklarında en doğru stratejiler ortaya çıkacaktır.

Bu arada markaların ihtiyaç duyduğu profesyonel desteği ajanslarından alırken doğru seçim yapmaları daha da önem kazanmaya başladı. Bu konuya ekstra özen gösterilmesi gerektiğini söylerek Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Önemli olan beraber ilerleyeceğiniz bu yolda sizi bugünün bi tık önünden ilerlemenizi sağlayacak ve gerçekten güvenebileceğiniz bir ekip olmasına özellikle dikkat edilmesi gerektiği. Hatta ajansınızın size ileteceği yaratıcı fikirlerin ne kadar özgün olduğuna da ekstra dikkat edin, ortalık aynı projeyi alıp, hiç değiştirme zahmetine bile girmeden pazarlamaya çalışanlarla dolu. Hatta bazen projelerin İngilizce isimlerini  sadece Türkçeleştirerek ilerleyenler bile mevcut. Bu tarz işbirliklerinin ne kadar önemli olduğu genellikle kriz yaşandıktan sonra anlaşılıyor o nedenle en başında bu yola çıkmadan doğru kararı vermek sizi rakipleriniz karşısında rezil olmaktan kurtarıp önemli bir konuma gelmenize katkı sağlayacaktır.

Serzenişte bulunduktan sonra biraz da kendimizden bir haberle devam edelim. Bu günlerde her yerde bir 2013 telaşı var. Markalara baksam bütçeler, planlamalar, hedefler… Ajanslara baktığımda yeni proje yoğunlukları ve en önemlisi yeni işbirlikleri. 2013’te yapılacaklara bakılırsa markalar elindeki dijital varlıkları doğru ve efektif şekilde kullanmaya başlayacağa benziyor. Bunun yanı sıra özellikle markaların global pazardaki çalışmaları konusunda çok büyük ataklar olacak gibi görünüyor. Promoqube olarak bizim tarafımızda da çok kısa süre içerisinde beraber çalıştığımız markalar arasına birçok yeni marka eklenecek. Öncesinde küçük bir önbilgi vermek istedim.

Bizi izlemeye devam edin…

 

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.