Menu

Haftanın Beşi

Facebook’ta Geleneksel Bayram Ziyareti!

Bayram ziyareti geleneklerini Facebook’ta yaşamaya ne dersiniz? İşte bu fikirden yola çıkan Kuveyt Türk, Bayram Ziyareti uygulamasıyla geleneksel değerlerimizi Facebook’a taşıyor.
Bayram Ziyareti uygulamasına katılan kullanıcılar, Facebook arkadaşlarının ellerini öperek onların bayramını kutlayabiliyor. Dileyen kullanıcılarsa en önemli bayram geleneklerinden biriyle, harçlık vererek dostlarının bayramını kutluyor.
Herkese açık olan Bayram Ziyareti’nin bayram süresince oldukça ilgi görmesi bekleniyor.

Özel Pizza Servisi!

İtfaiye, posta arabası, seyyar dondurma arabaları gibi özel iş kolları için özel arabalar olduğunu söyleyen Domino’s, pizza servisi ve teslimatının da özel ve önemli bir iş olduğunu düşünüp, paket servisi için özel bir araç tasarlamaya karar veriyor. Herhangi bir marka arabanın üzerine Domino’s logoları yapıştırmak yerine, Local Motors ile anlaşarak özel bir yarışma düzenleyen Domino’s’un hafta başında Local Motors‘un sitesinde özel tasarımcılar için duyurduğu bu yarışmanın sonunda nasıl bir pizza teslimatı aracının çıkacağı merak konusu.

Ağız Kokusuna Farkındalık için İlginç Bir Kampanya!

Yemek sonrası ağızda oluşan kötü kokular için çözüm sunan Listerine bunu değişik bir kampanya ile tüketicilere sunuyor. Yoldan geçen insanlara, sayfalarını çevirdikçe oldukça güzel bir kızın öpücük yolladığı minik bir kitapçık dağıtıyor. Fakat kitabı çevirdikçe, çıkan havadan gelen soğan kokusuna yardımcı olamıyorsunuz. Kitapçığa özel olarak soğan kokusu katan Listerine, kitabın son sayfasına eklediği kupon ile de tüketicilerin deneme boyuna ücretsiz sahip olmalarını sağlıyor.

CameraMator Destek Arıyor!

Kickstarter‘da destek arayan Usman Rashid, fotoğraf çekerken karşılaşılan zorluklara karşı yeni bir cihaz geliştiriyor. CameraMator adını verdiği bu cihazı fotoğraf makinenize bağladıktan sonra kablosuz bir şekilde iPhone ve iPad’inize bağlayabiliyor ve çekimi buradan yönetebiliyorsunuz. Ya da fotoğraf çekimini izleyen biri varsa, iPad’i eline alıp fotoğrafların nasıl çıktığını anında görebiliyor. Dergi çekimleri için oldukça faydalı olacak bu cihaz, ilk on günde istediği desteğin yarısına ulaşmış durumda.

LEGO 80. Yaşını Kutluyor!

Bayramda çocuklarla birlikte izleyebileceğiniz keyifli bir video ile bu haftaki “Haftanın Beşi” yazımızın sonuna geliyoruz. LEGO, 10 Ağustos’ta yayınladığı 17 dakikalık yeni animasyon filminde, tarihini ve bugünlere üç jenerasyon ile nasıl geldiğini torun Kjeld’in ağzından keyifli bir şekilde anlatıyor. Danimarka’lı Ole Kirk Christiansen tarafından 1932’de kurulan şirketi oğlu Godtfred devralıyor ve şu anda ise torun Kjeld yönetiyor.

İyi pazarlar! İyi bayramlar dileriz!

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.