Menu

Haftanın Beşi

Buket Uzuner İle Türkiye’nin İlk Canlı ve Online İmza Günü!

Hepsiburada.com ve Buket Uzuner bir ‘ilk’e imza attılar! Ünlü yazar, öncelikle yeni çıkan kitabı “Yazın Öyküleri”nin kapağını belirlemeyi, okurlarına bıraktı. Kitap, raflardaki yerini, okurların en çok oyladığı kapak alternatifiyle aldı. Bu ilginç proje daha sonra yerini bir yenisine bıraktı ve Buket Uzuner’in 6 Ağustos günü gerçekleşen imza günü, Hepsiburada Fan Sayfası üzerinden canlı olarak yayınlandı!
Kullanıcılar, imza gününü online ve canlı olarak izleyebilirken, internet üzerinden yazardan kişiye özel imzalı kitap siparişi de verebildiler. Oldukça sıcak ve yazar ile okurların sohbetiyle geçen canlı yayında, Buket Uzuner yeni kitabı için aldığı notları tuttuğu not defterini de okuyucularına gösterdi.
Hepsiburada kitap klübü Kitap Burada’nın gerçekleştirdiği bu etkinlik, öncü ve interaktif projelerle devam edecek.

Pfizer’de Neler Oluyor?

En çok Pfizerli “Elif!” ya da “Murat!” deyince bakıyor, en çok pasta Ağustos ve Ekim aylarında kesiliyor. Birçok kedi, köpek, kuş, balık, hatta bir de bukalemun, Pfizerliler’in evlerinde yaşıyor… Bu ekip iyi iş çıkarmakla kalmıyor, eğlenmeyi de biliyor!
Bunlar, Pfizer firmasının 440 çalışanının katıldığı şirket içi ankette çıkan sonuçlar. Türkiye’nin dört bir yanında doğup Pfizer bünyesinde toplanmış Pfizerliler, sorulara içtenlikle yanıt vererek bizlere iç dünyalarına dair eğlenceli bir kapı araladılar. Siz de Pfizer başarısının ardındaki bu isimsiz kahramanları daha yakından tanımak isterseniz, infografiklerine bir göz atmanızı öneririz!

Lego’dan Dokuma Makinası!

Lego ile yapılan bu dokuma makinasının nasıl çalıştığını gösteren videoya mutlaka göz atın. Nicolas Lespour’un 20.000 lego parçası kullanarak yaptığı bu dokuma makinası Fransa’nın Rosheim kentinde Fanabriques 2012 Lego sergisinde gösterildi. Ayrıntılı bilgi için Lego uzmanı Nicolas Lespour‘un sayfasına göz atabilirsiniz.

Görme Engelliler İçin Uygulama!

Görme engelliler için tasarlanan bu uygulamanın en önemli noktası, yine görme engelliler tarafından geliştirilmiş olması. Apple’ın iPhone 4S ile gelen Siri özelliğini andıran bu uygulama Google’ın Android akıllı telefonlarında çalışıyor. Video, görme engelliler için bir çok kolaylık sağlayan uygulamayı oldukça detaylı bir şekilde anlatıyor.

Yeni Fotoğraf Uygulaması!

Yeni çıkan Flock uygulaması sizin Facebook hesabınıza bağlanarak çalışıyor ve sosyal ağınızdaki arkadaşlarınızla aynı lokasyonda çektiğiniz fotoğrafları anında paylaşabilmenizi sağlıyor. Haftasonu güzel bir partide miydiniz? Fotoğraflar siz unutmadan uygulama sayesinde dosyalanıyor ve aynı partide olduğunuz arkadaşlarınızla paylaşılıyor. Size de pazar gününün keyfini çıkarmak kalıyor.

İyi pazarlar! İyi haftalar dileriz!

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.