Menu

Haftanın Beşi

Londra 2012 Olimpiyatları!

Olimpiyatların resmi otel zinciri InterContinental Hotelleri Grubu, yine olimpiyatın resmi mobil iletişim şirketi Samsung ile güzel bir birlikteliğe imza atarak olimpiyat oyunlarının yapıldığı yerdeki InterContinental zincirine bağlı Holiday Inn otelinde kalan 40 VIP misafire kalış süreleri boyunca Samsung Galaxy S III verdi.
Telefonun bildiğimiz özelliklerinin yanı sıra, içine yüklenen özel uygulamalar sayesinde olimpiyat ruhunu kesintisiz yaşamanızı sağlıyor. Olimpiyatlardaki haberlerin an ve an ulaştığı bültenlerden tutun, odanızın kapısını kilitleyip açabilecek uygulamalara kadar size olimpiyat ruhunu yaşatacak her şey var. Samsung odaiçi teknolojiyi telefonlarında ilk defa kullanmıyor ama bu teknolojiyi ilk defa Asya kıtasının dışına taşıdığını söyleyebiliriz. Detaylı bilgi için kendi sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

Olimpiyatlar ve Lego!

Olimpiyat haberleriyle başlamışken Lego’nun hazırladığı eğlenceli uygulamanın videosunu da izlemeden geçmeyelim. Amerika, İngiltere, Kanada ve Japonya’dan olimpiyat hayranlarını Twitter üzerinden yarıştıran bu uygulamada @UK_Digi, @US_Digi, CA_Digi ve @JP_Digi hesaplarına tweet atarak hangi ülkeyi desteklediğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Toplanan tweet’lere göre de her ülkenin temsilcisi lego da finish çizgisine ulaşmaya çalışıyor.

Intel Müzikalinizi Oluşturuyor!

Daha önce Facebook Timeline’ınızdan kişisel müzenizi oluşturan Intel, bu sefer karşımıza müzikal ile çıkıyor. Me The Musical sayfasına gidip Facebook hesabınızla giriş yaptığınızda kişisel müzikalinizi izleyebilirsiniz.

Artspotter!

Lokasyon bazlı çalışan yeni bir uygulama daha! Foursquare’de bulunduğumuz ve etrafımızdaki mekanları keşfederken Foodspotting uygulaması ile yemek ve gurme dünyasına adım attık, etrafımızdaki güzel yemekleri keşfetmeye başladık. Son olarak sanat severler için de bir uygulama geldi, Artspotter! iPhone’unuza yükleyebildiğiniz bu uygulama ile etrafınızdaki sergileri, galerileri ya da sokak sanatçılarının eserlerini bulabileceğiniz yerleri keşfedebiliyorsunuz. Geçen sene çıkan bu uygulama kendini geliştirerek şu anda 40’dan fazla ülkede çalışırken 10.000 kayıtlı mekana ulaştı bile.

Acil Durum Çağrısı!

Apple yeni TV reklamlarında kendi mağazalarında çalışanları konu alan bir reklam dizisi hazırladı. Mağazalarında çalışan ve her daim müşterilere yardım eden “Apple Genius”ların farklı durumlarda nasıl yardımcı olduğunu gösteren bu eğlenceli reklamlardan, uçakta bir acil durumu konu alan video ile bu haftaki Haftanın Beşi haberlerimizin de sonuna gelmiş oluyoruz.

İyi pazarlar! İyi haftalar dileriz!

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.