Menu

Haftanın Beşi

Katar Havayollarından Twitter Kampanyası

Katar Havayolları’nın Twitter kampanya videosu oldukça yaratıcı ve eğlenceli olmuş. Twitter arkadaşlarınızın arasından birini seyehat arkadaşı olarak seçip sonrasında da gitmek istediğiniz, hayalinizdeki şehri, tabii ki Katar Havayolları’nın uçtuğu yerler arasından, seçiyor ve tweet atmaya başlıyorsunuz. Bakalım sonunda kimler nereye gidecekler?

Kraft’tan El İşi Dersi!..

Çocukken hepimiz patates baskıları yaptık, makarnalarla oynadık, ortalığı dağıttık, eşyalara zarar verdik. Kraft bu konunun üzerine giderek, oldukça başarılı bir iPad uygulaması ile karşımıza çıkıyor. Makarna boyama, makarnadan resimler yapma oyununu, artık etrafı dağıtmadan ve makarnaları ziyan etmeden, tek bir iPad uygulaması ile yapabiliyoruz. Üstelik Kraft bu uygulamadan bir sosyal sorumluluk projesi de çıkartarak kullandığınız her makarna için de yardım kuruluşuna yemek yardımı yapıyor.

Nissan’dan Dünyanın En Ucuz Taksisi!

Nissan, elektrikli arabaların ekonomikliğine dikkat çekmek için arabaları taksiye çeviriyor ve Londra sokaklarında deneme sürüşüne çıkarıyor. Birebir kullanıcı deneyimi ile taksilerin ucuzluğunu gören müşteriler, yaşadıkları tecrübe sonrası elektrikli arabalara daha sıcak bakmaya başlıyorlar.

Telefon Kulübeleri Ücretsiz W-Fi Mekanlarına Dönüşüyor!

Nerdeyse cep telefonsuz bir hayat düşünemememize rağmen dünyanın her yerinde hala telefon kulübeleri duruyor. Kim kullanıyor, ne kadar sıklıkta kullanılıyor orası meçhul tabii ki ama telefon kulübeleri hala yerlerinde, hala hayatlarımızda (en azından görüntü olarak). New York şehrinde bu telefon kulübelerini günümüze uydurabilmek için harika bir dönüşüm yapmışlar.
Telefon kulübeleri artık ücretsiz wi-fi noktaları olarak hizmet veriyorlar. Kim bilir belki de telefon kulübeleri yakın zamanın buluşma noktaları olur. New York’tan başlayan bu dalga da belki tüm dünyada yayılır.

Değişik bir Videoklip!

Abe&Tell müzik grubunun Sidney’de 500’den fazla kızın ellerinde iPad tutarak poz verdiği fotoğraflardan, stop motion oluşturulan videosu sosyal medyada çok konuşuldu. Biz de bu güzel pazar öğleden sonrasında sizi rahatlatacak ve keyifle izleyeceğiniz bu videoya Haftanın Beş’inde yer verelim istedik.
Keyifli günler!

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.