Menu

Haftanın Beşi

Okurlar Kitap Kapağına Karar Verdi

Ünlü yazar Buket Uzuner, son kitabının kapağını belirlemeyi okurlarına bıraktı. Yazar, “Yazın Öyküleri” için hazırlanan kapak alternatiflerini Hepsiburada Fan Sayfası aracılığıyla oylamaya sundu ve oylama 4 Temmuz günü sona erdi. Katılımcılar arasından 10 kişi, “Yazın Öyküleri” kitabını kazandı. En çok oy alan alternatif ise, Hepsiburada Fan Sayfası üzerinden katılımcılarla paylaşıldı. Böylece, sosyal medyayı oldukça etkin kullanan Buket Uzuner öncü ve interaktif bir kampanyaya imza atmış oldu.

Twitt-Erler Çıktı Meydane!..

İnternet aleminin erleri Ekşi Sözlük yazarları, parmaklarının hızını Efes Pilsen tarafından gerçekleştirilen 140 Pınar Twitt-Er Medyanı’nda konuşturdu, gün boyunca hediyeler kazandı. Güreş’in en iyi pehlivanlarını seçen, geleneksel Kırkpınar Güreşleri gibi sosyal ağların ve internet aleminin en iyi yazarlarını arayan Efes Pilsen, bu yarışmayı ilk olarak Ekşi Fest’te düzenledi. Twitter aleminin en er kişisini bulabilmek için düzenlenen güreşlerde, meydana çıkan yarışmacılar kıyasıya mücadele etti. Günün sonunda düzenlenen turnuva sonunda Ekşi Fest’in Baş Pehlivanı seçilen yarışmacı ise hem 140 Pınar Twitt-Er Meydanı kemeri hem de iPod Nano’nun sahibi oldu.

Bir zamanlar Google sadece bir arama motoruydu!

En son yapılan Google I/O yazılım geliştirme konferansında anons edildiğine göre Gmail 425 milyon kullanıcıya ulaşırken, aralarında KLM, Roche, gibi büyük markaların olduğu 5 milyon işyeri ve Top 100 üniversite listesindeki 66 üniversite de Google uygulamalarını kullanılıyor.
Videoda da izlediğimiz gibi Google Gözlüğü ile hayatımızı kolaylaştırmak için daha da fazla hayatımızın içine girmek isteyen Google, bakalım bu konuda ne kadar başarılı olabilecek, gelecek günlerde göreceğiz.

Fikriniz mi geldi?

Fikriniz geldiğinde onu paylaşabileceğiniz bir platform olan Thunderclap, çok sayıda Twitter takipçisi ya da Facebook arkadaşına ihtiyacınız olmadan, fikrinizin yayılmasını ve topluluklarla paylaşılmasını sağlıyor.
Özellikle yeni iş fikirleri ve yardım kuruluşları gibi mecralarda oldukça işe yarayabilecek bir platform. Belki de bundan sonra sesimizi duyurmak istediğimizde Taksim meydanında buluşmak yerine Thunderclap gibi bir platformda kendimize bir yer edineceğiz.

Orbit White, Bay Kahve’ye Karşı!

İsrail’lilerin günde en azından iki bardak kahve içtiği ve kahve mekanlarında check-in yapmayı sevdikleri bilgilerinden yola çıkarak, yeni çıkardıkları diş beyazlatan sakızlarını tanıtmayı amaçlayan Orbit markası başarılı bir projeyi hayata geçirdi. Proje sonunda ise 82 check-in yapan kişiye gidildi ve hediye edilen sakızlar sonrası 157 içerik girilirken etkileşim sayısı da 2054e ulaştı.

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.