Menu

Haftanın Beşi

Hepsiburada.com’dan Ramazan Takvimi

Gerçek bir Ramazan nostaljisi yaşamak isteyenler, Hepsiburada Ramazan Takvimi’yle buluşuyor… Çocukluğumuzda, duvarda görmeye alışık olduğumuz imsak takvimi, şimdi hayatlarımıza online olarak giriyor! Bu takvimle, iftar ve sahur saatlerini öğrenip günün Hepsiburada.com teklifine göz atarak, Ramazan’a özel alışverişler yapabiliyorsunuz.
Bu zengin içeriğin en önemli parçalarından biri ise, enfes yemek tarifleri! İftar sofraları, Türk mutfağından pek çok ilginç tarifle renkleniyor. Ramazan ruhuna uygun olarak, her gün yeni bir özlü sözün ve kız-erkek çocuk isimlerinin de yer aldığı takvim, aynı zamanda interaktif… Özlü sözler ve günün yemek tarifleri, Facebook profillerinde paylaşılabiliyor. Nostaljiyi seven ve hayatını kolaylaştırmak isteyen herkesi, bit.ly/RamazanTakvimi adresine bekliyoruz!

Foursquare İş Yerleri için Yenilendi!

Foursquare’de bulunduğumuz yerde check-in yapmanın yanı sıra; etrafta neler oluyor, hangi mekanlar var, nasıl yorumlar yazılmış diye incelediğimiz “explore” sekmesine geçen hafta yenilik geldi. Google’da arama yaptığımızda karşılaştığımız reklamlara benzer, artık Foursquare de “Promoted Updates” kavramı ile markaların/mekanların kendi duyurularını öne çıkardıkları bir duyuru sistemi oluşturuyor. Böylelikle, markaların/mekanların indirim, özel kampanyalar gibi duyurularından daha hızlı bir şekilde haberdar olabileceğiz. Şu an için Amerika’da geçerli olan bu reklam modeli ile ilgili gelişmeler oldukça sizlere duyurmaya devam edeceğiz.

Apple’dan Yeni Haber!

Apple yeni işletim sistemini kullanıma açtı. Haziran ayında yayınladığı bu videodan sonra Apple kullanıcıları bu hafta nihayet yeni işletim sistemlerine kavuştular. Apple Store’dan yeni işletim sistemini indirmeden önce isterseniz bu yeni işletim sisteminin ne gibi farklılıklar yaratacağını yukarıdaki videodan öğrenebilirsiniz.

İsrail’den Güzel Bir Uygulama!

Sabahları güne başlamak için çoğumuz günün gazetesini okurken sabah kahvesini içmeyi tercih ederiz. İsrail’de Coffee Joe isimli mekan, gazete okuyucularının kahve içmeye kendi mekanlarına gelmesini güzel bir QR Kod çalışmasıyla başarmış. Gazeteye verdiği ilanda lokasyon bazlı bir QR Kod kullanan Coffee Joe, kodu akıllı telefonlarıyla okutanları bulundukları yere en yakın Coffee Joe şubesini gösteren bir haritaya yönlendiriyor, verdikleri indirim kuponu ile de gazete keyfini kahve keyfiyle birleştirmeyi başarıyor.

Londra 2012 Olimpiyatları Başladı!

2012 Olimpiyatları bu hafta sonu nihayet başladı. Londra’da gerçekleşen olimpiyat organizasyonunda birçok marka, birçok kampanya ve özel çalışma gerçekleştirdi. Sosyal medyada çok dikkat çeken kampanyalardan biri de Adidas’ın #takethestage hashtagi ile oluşturduğu fotoğraf kulübeleri oldu.
Adidas İngiltere milli takım hayranlarını bu fotoğraf kulübesine davet ederek, takımlarını nasıl desteklerini göstermelerini istedi. Fakat Adidas sürpriz bir ismi daha davet etmişti ve bu futbol hayranları için unutulmaz bir anıya dönüştü.

İyi pazarlar! İyi haftalar!

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.