Menu

Haftanın Beşi

Promoqube’dan Sosyal Medya 101 Dersi

Sosyal medya platformları hızla büyümeye ve çoğalmaya devam ediyor. Ekip olarak, neler olmuş neler bitmiş oturup araştırdık. Koca bir dünyayı 3 dakikalık eğlenceli ve bilgilendirici bir videoya sığdırdık.

İyi seyirler!

#pizzayerken – Sosyal Pizza

Haziran ayında Domino’s Pizza menüsündeki yerini alan Sosyal Pizza, dominos.com.tr üzerinden indirimli olarak satışa sunuldu. Kampanya, WinneRTweet uygulaması ile de desteklendi. WinneRTweet’e katılan ve #pizzayerken hashtag’i ile pizza yerken ne yaptığını, ne hissettiğini paylaşan her 25. kullanıcı büyük boy Sosyal Pizza kazanırken uygulamaya katılan her kullanıcıya da www.dominos.com.tr adresinden Sosyal Pizza siparişi vermeleri halinde sufle hediye edildi.

FourSquare Yenilendi

Facebook’un Instagram’ı satın almasından sonra, görseller daha da önem kazanmaya başladı. Fotoğrafların daha çok görünmesi ile birlikte Foursquare de Instagram ve Path’ın arayüzünü andırmaya başladı.

Arayüzün en dikkat çeken özelliği ise, her check-in’in altında Facebook’daki “Like” butonuna benzer bir kalp işaretinin ve konuşma balonunun olması.

Erkekler Tuvaletinde Yakıt Tüketimi Uygulaması

UNO, ekonomik bir araba olduğunu göstermek ve ne kadar az benzin yaktığını kanıtlamak için Brezilya’da erkekler tuvaletinde çalışan bir uygulama geliştirdi.

Bu uygulamanın çalışması ile birlikte, Fiat’ın web sitesinde %12’lik bir artış olurken, gençler arasında arabaların yakıt tüketimi konusunun daha çok konuşulmaya başladığı söyleniyor.

Yeni Chat Dönemi Başlıyor: Airtime

Napster’ın kurucuları Shawn Fanning ve Sean Parker geçtiğimiz günlerde yeni uygulamaları Airtime’ı tanıttılar.

Facebook hesabınızdaki beğenilerinizi baz alarak çalışan bir video chat uygulaması olan Airtime’ı, CNNinternational’e verdikleri röportajda anlatıyorlar.

Duyduğumuza göre Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg de uygulamayı denerken başka bir kullanıcının karşısına çıkmış. Kimbilir bundan sonra yapılan kampanyalarda airtime kullanımı ile birden chat ekranınızda takip ettiğiniz ünlüleri de görebilirsiniz.

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.