Menu

Haftanın Beşi

Thirst-Flusher Uygulaması ile Su Tasarrufu

Kadınlar tuvaletteyken asla birilerinin sesini duymasını istemez.Bu yüzden sürekli sifon kullanarak çok fazla su israfına sebep olurlar. Marka, israil’den bir ajansın yaptığı Sifon Sesi uygulamasıyla su israfı önlenmiş aynı zamanda da kadınların sorununa çözüm oluşturmuş.  Aplikasyon, uygulamayı ne kadar kullandıysanız, karşılığında kaç litre suyun boşa harcanmadığını da gösteriyor.

Google Maps ve Yeni Keşifler

www.playmapscube.com

Hem eğlenin hem öğrenin hem de gezin diyerek yola çıkan Google Maps yeni bir siteyi yayına sokmuş. Siteye giriyorsunuz oyun başlıyor. Oyunda, ekranda ki mavi topu sağ-sol alt-üst haritayı oynatarak istenilen yere götürmeye çalışıyorsunuz.

İnteraktif Katalog

Aldo adlı ayakkkabı firması yeni sezon ürünlerini tanıtmak için bir oyun geliştirdi.

Oyunda ilerledikçe lollipop topladıkça puan kazanıyor, muz kabuğuna basınca puan kaybediyor ve ayakkabı toplayınca onları giyip ve görüntüleyip yolunuza devam ediyorsunuz. Oyun içinde yer alan levelları geçtikçe ayakkabı kazanma şansına sahip oluyorsunuz.

Pinterest’e Japon Yatırımcı


Pinterest, 100 milyon dolarlık yeni yatırım aldı. Pinterest’in bu süreçteki ana yatırımcısı, Japon e-ticaret sitesi Rakuten.

Rakuten, Pinterest’e 50 milyon doların üzerinde yatırım yaptı. Söylentlere göre Pinterest CEO’su Ben Silbermann, ”gerçekten sevdiği” gerekçesiyle Rakuten’de karar kıldı.

iDermal

Dave Hurban’ın iDermal videosunu izlerken biz zorlansak da, Youtube’da 2 hafta içerisinde 900.000 görünürlük sağlayınca, haftanın beşine dahil edelim istedik. Kendisinin yarattığı kayışsız dijital saati koluna entegre ettiği 4 mıktanıs ile birleştiren Dave, sosyal medyada hızlı bir trafik ve buzz elde etti. Dave bu sayede iPod Nano gibi küçük dijital aletlerin insan vücudunda kayışsız yer alabileceğini göstermiş oldu.

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.