Menu

Haftanın Beşi

Yedi de Güzel!

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen 57. Eurovision Şarkı Yarışması’nda, Türkiye’yi temsil eden Can Bonomo, şarkısı “Love Me Back” ile dün geceki finalde yedinci sırayı aldı. TRT’nin katkılarıyla Türkiye adına yarışan, global sosyal medya iletişimini ise Promoqube’un üstlendiği Can Bonomo’ya sosyal medya platformlarında da hayranları tarafından büyük destek verildi. Akşam saatlerinde Twitter’da ilk olarak @EurovisionTRT hesabından paylaşılarak başlatılan #Vote4Bonomo hashtag’i, kısa sürede Türkiye’de, birkaç saat içinde ise Dünya çapında Trending Topic (TT) listesine girdi. Can Bonomo’nun performansı sırasında ise Dünya TT listesinde #turkey #Türkei #Vote4Bonomo Tyrkia ve Can Bonomo başlıkları dikkat çekti.

Nike Football Uygulaması: My Time is Now

Nike Football, Euro 2012 için yaptığı kampanyada Manchester City’nin forveti Mario Balotelli’yi kullanıyor. Videoda “nasıl olsun” diye soran berbere “hatırlanacak şekilde olsun” diye cevap veren Balotelli, “Mohikan” saç stilini beğeniyor. Videoyu Youtube üzerinden izlediğinizde, videonun sonunda siz de Nike’ın berber dükkanına gidebiliyorsunuz. Bakalım siz hangi saç stilini beğeneceksiniz…

Gulf News ve Tim Hortons Kahve Zincirlerinin Etkileyici Çalışması

Sabah kahvesi ile birlikte gazeteye göz gezdirmek, günlük rutin alışkanlığımızdır. Tim Hortons ve Gulf News, özel olarak geliştirdikleri printer ve software ile sabahları kahve aldığımızda, kahve tutacağına o sıradaki anlık tweetleri basarak bizi iki iş yapmaktan kurtarıyor. Aynı zamanda QR kodu da basan bu yazıcı sayesinde kahvenizi yudumlarken haberler hakkında önbilgi edinirken, ilgilendiğiniz haberin QR kodunu akıllı telefonunuza okutarak websitesinden haberin detayını öğrenebiliyorsunuz.

Sanal Buzdolabı Kilidi

Meta Real isimli Brezilyalı firma, Sanal Buzdolabı Kilidi isimli bir ürün çıkartıyor. Bu ürünün hedefi, geceleri buzdolabından yapılan atıştırmaları sona erdirmek. Sistem şöyle çalışıyor; kilit, buzdolabına yapıştırılıyor. Kişiler gece buzdolabını açtıkları anda bu kilit kullanıcının sosyal ağlardaki takipçilerine, arkadaşlarının buzdolabına saldırmakta olduğunu bir resimle yayınlıyor. Bunu gören takipçiler de tabii ki boş durmayıp bu kişiye yorumlar yazmaya başlıyorlar.

Katy Perry’den Timeline’lı Klip

Popüler kültürün en ünlü simalarından Katy Perry, sosyal medyayı yakından takip eden ünlülerden. Bunu da son klibini timeline kurgusu ile çekerek kanıtlıyor.

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.