Menu

Google Reklam Grubu Gösterim Payı Ölçümleri Geliyor!

Google reklamverenin isteklerine dayanarak, yakında Arama ve Görüntüleme Ağları için reklam grubu düzeyinde gösterim payı ölçümlerini sunacak. Örneğin; iyi kullanılabilen gösterim çoğunluğu yakalamayan yüksek performanslı reklam gruplarını tanımlamak için bir kez yayımlamak şartıyla reklam grubu gösterim payı verilerini kullanabilirsiniz.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde, reklam grupları sekmesine üç yeni sütun eklenecek.

1) Impr. Share (Gösterim Paylaşım): Tahmini gösterim sayısına bölünmesiyle aldığınız gösterim yüzdesi.

2) Lost IS (Sıralama): Gösterim payı, reklam sıralamanızın harcını kaybetti. Eğer Lost IS bütçenizin belirli bir günde bir parçası ya da tüm tarih aralığı göstermiyorsa incelenmektedir.

3) Exact Match IS (Sadece Arama Ağı): Araştırmalarınız için aldığınız etkileşim yüzdeleri tam eşleşme gösterim tahmini sayısına bölünmesiyle anahtar kelime eşleşen aramalarda alınan gösterim yüzdesi.

Daha detaylı ölçümleri sağlamanın yanı sıra,  Google daha doğru bir kampanya gösterim payı ölçümlerini sağlamak için ellerindeki algoritmaları güncellemeyi planlıyorlar.

Rafine kampanya düzeyindeki istatistikleri: Google, algoritmalar geliştirmeye başladığından beri, Mayıs 2011’de tüm kampanya düzeyinde gösterim payı ölçümlerini güncelleyecektir. Sonuç olarak, artık Mayıs 2011 tarihinden önce kampanya düzeyi tarihsel gösterim payı ölçümlerini görmek mümkün olacak.

Günde bir kez güncelleme: Gösterim payı ölçümlerini hesaplamak için doğruluk derecesi daha büyük bir filtre ile günde bir kez tüm gösterim payı ölçümlerini güncellenecek.


Mehmet Can Öntürk

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.