Menu

19. İTÜ EMÖS’te Üniversitelilerle Birlikteydik

22 Şubat günü İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü’nün düzenlediği, Türkiye’nin 52 farklı üniversitesinden lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen ve Türkiye’deki en köklü öğrenci aktivitelerinden biri olan 19. EMÖS’te (Endüstri Mühendsiliği Öğrenci Sempozyumu) konuşmacı olarak yer aldık.

Dijital yaşamın gün geçtikçe hayatımızın daha fazla kısmını kapsıyor olmasından kaynaklanıyor olsa gerek, bu seneki etkinliğin başlığı “Teknolojinin Hayata ve İş Dünyasına Entegrasyonu-Dijital Dünya” idi.  Dijitalleşen dünyanın getirdiği birçok yeniliği, alanının profesyonellerinden dinleme fırsatı bulabileceğiniz etkinlikte “Sosyal Medyada İmaj Yönetimi” başlıklı oturumdaydık. Panel başkanlığını üstlendiğim oturumun konuşmacıları arasında;

  • PromoQube Kurucu Ortağı ve Trend Uzmanı Özgür Alaz,
  • TTNET İnteraktif Medya Yöneticisi Murat Kahraman,
  • Pfizer Kurumsal İletişim Müdürü Yasemin Ayginin,
  • Pfizer Kurumsal İletişim Uzmanı Beyza Yazıcılar vardı.

Günümüzde sosyal medyanın nasıl hayatımızın vazgeçilmezi haline geldiğini anlatarak başladığımız oturum, Murat Kahraman’ın sosyal medyada kişisel imaj yöntemiyle markaların imaj yönetiminin aslında ne kadar benzediğine değindiği sunumu ile devam etti. Kendisinin sunumunu bu linkte bulabilirsiniz. Özgür Alaz’ın öğrencilerin sosyal medyada nasıl fark yaratabileceklerine ve önümüzdeki yıllarda trendlerin neler olacağına değindiği keyifli sunumu ile devam eden oturumun son bölümünü Yasemin Ayginin ve Beyza Yazıcılar, hem kendi sektörleri hakkında bilgiler paylaşarak, hem de ilaç sektöründeki firmalar arasında dünyadaki en büyük Facebook sayfası olan Pfizer Türkiye‘nin nasıl bu noktaya geldiğini örnekler ile açıklayarak aktardı.

Tüm konuşmacılar olarak çok keyif aldığımız bir etkinlik oldu. Bir öğrenci aktivitesi olmasına rağmen, amatör ruhla ne kadar profesyonel işler çıkarıldığını ortaya koyan bu etkinlik için İTÜ EMK ekibine tekrar teşekkür ederiz.

Etkinlik fotoğraflarını bu linkten görüntüleyebilirsiniz.

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.