Menu

Twitter Havalanıyor!

Twitter’da büyük değişimler oluyor. Bugün yapılan açıklamaya göre Twitter görsel ve kulanılabilirlik konusunda kendini yeniliyor. Bununla birlikte çok daha büyük bir kullanıcı kitlesinin Twitter kullanması bekleniyor. Twitter çok daha kullanıcı dostu ve insanların hikayelerini çok daha rahat anlatabilecekleri bir platform halini alıyor.


Bunlara ek olarak bizim için çok büyük bir değişikliğin haberini verdiler. Artık Twitter’da da markalara özel sayfalar olacak! Marka sayfalarının bazı özellikleri şu şekilde;

Sayfalarda aynen Facebook’un timeline’ında olduğu gibi bir banner alanı var, markalar burada istedikleri görseli kullanabilecekler, bu şekilde Twitter sayfaları görsel açıdan oldukça zengin olacak. Özellikle GE’nin yaptığı tasarım göz kamaştırıcı olmuş.


Artık marka istediği tweet’i Twitter Timeline’larının en üstünde tutabilecek ve bu tweette istediği görsel veya videoyu ekleyebilecek. Kullanıcılar Twitter sayfamıza girdiğinde hiç bir şey yapmadan en tepedeki tweette bir görsel ya da video varsa onunla karşılaşacak. Ayrıca markalar @reply ve mentionları normal tweet’lerinden ayırabilecek, böylece marka tarafından atılan cevaplar sayfalarda kalabalığa neden olmayacak ve kullanıcılar bu cevaplara başka bir sekmeden erişebilecekler.

Twitter üzerinde varolmak isteyen markalar eğer içerikleri haftalık, hatta günlük değil, değişen trendlere göre güncellemesi ve gündeme göre insanlar ile iletişim kurması gerekecek. Burada markaların insanların hikayelerine ortak olması ve kendi hikayesini oluşturmamız gerekiyor.

Mashable’ın marka sayfaları ile paylaştığı yazıya buradan, Twitter’ın yeni tasarımı ile ilgili açtığı mikrositeye de buradan ulaşabilirsiniz.

Can Türkdoğan

 

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.