Menu

2011’de Öne Çıkan Augmented Reality Çalışmaları

Augmented Reality (Arttırılmış Gerçeklik) çalışmaları son yıllarda sürekli trendler arasındaydı. Offline ile online dünyayı birbirine bağlayan augmented reality çalışmaları birçok yazıda yine 2012 trendleri arasında yer alıyor.

2011’de öne çıkan 8 augmented reality çalışması.

1-) Lego’nun güzel çalışması. Önce iPhone uygulamasını açıyorsunuz karşınıza gelen şekili legolarla yapmaya çalışıyorsunuz, kendi yaptığınız şeklin uygulama aracılığıyla fotoğrafını çekip karşılaştırma yapıyorsunuz. Oyunlaştırma güzel kullanılmış.

2-) Debenhams UK bir çalışma gerçekleştirmiş. Formatı basit. Uygulamada yüklü olan kıyafetleri birisinin üzerinde deniyorsunuz, Facebook’da paylaştığınız zaman size kod gönderiliyor ve kod aracılığıyla %20 indirim kazanıyorsunuz. %20 indirimin satışa etkisi nedir bilmem ama PR açısından güzel çalışma olmuş.

3-) Çocuklar için süper bir Augmented Reality çalışması. Eğlendirirken öğreten gibisinden 🙂

4-) National Geographic’in çalışması gösteriyor ki Augmented Reality çalışmaları için bir uygulamaya ihtiyacımız yok. Canlı da olabiliyor : )

5-) Disney karakterleri Times meydanında. National Geographic’in çalışmanda oluğu gibi yine bir uygulamaya ihtiyacınız yok.

6-) Volkswagen’de bu alanda birçok çalışma yapmış. İşte onlardan bir tanesi.

7-) Doğa malzemeleri satan Rei mağazaları tanıtım amaçlı olarak New York’a 400 afiş asmış. Afişler ve uygulama aracılığıyla Augmented Reality deneyimi yaşıyorsunuz. Uygulamada en güzel özellik 360 derece kullanım deneyimi.

8- ) Yine çocuklar için yapılan bir çalışma. Parrot Carrot Safari. Hedef kitlenin ilgisini çekebilecek güzel bir çalışma olmuş.

Şafak Taş
13 Aralık 2011

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.