Menu

İcraatın İçinden

İlk yılımızın sonunda; “Yaptıklarımızı bilenler bütün bunların bir sene içinde gerçekleştiğine inanmakta zorluk çekebilir.” demiştim. Daha ilk yılımızda Türkiye’nin en büyük markaları için ‘Sosyal Medya Platformlarında’ hayata geçirdiğimiz sonuç odaklı projelerle kısa sürede bir “marka” olduk.

Şimdi; ben bu satırları yazarken, sosyal medya çağının pazarlama uzmanı Promoqube, 2. yaşını doldurdu. İki senedir birçok yeniliği takip ettik, birçok değişimi gözledik. Değişen platformları markalarımız için en etkili olacak şekilde nasıl kullanabileceğimizi araştırırken, geçtiğimiz yıl sahip olduğumuz yeni medyanın kalbinden gelen 15 kişilik ekibimiz bugün 60 kişiyi geçip hızla artarken, büyüyen ailemizi sığdırmak için ikinci bir ofise daha geçtik.

Gerek teknoloji açısından, gerekse ajansımız açısından renkli, hareketli, önemli bir yaşı geride bıraktık.

Yeni dijitalin gücünü arkasına alan Promoqube ikinci yılına, iki yeni kardeş şirket ve 2012’de kendinden övgü ile söz ettireceğine yürekten inandığımız iki büyük yatırım ile girerken, kendi içinde büyük bir değişimi de gerçekleştiriyor.

Kurulduğumuz günden beri insan kaynaklarına büyük önem verdik. Hizmet verdiğimiz bu sektörde en büyük eksiklerden birisi nitelikli eleman bulmaktı ve zor olanı yaparak kendi uzmanlarımızı ve potansiyel yöneticilerimizi yetiştirmeye karar verdik.

İşte ikinci yılımıza, kendi içimizden gelen bu gücü değerlendirerek ve şirketin önemli pozisyonlarına kendi içimizde yetiştirdiğimiz bu genç yetenekleri getirerek başlıyoruz.

Bu yıl bir diğer değişiklik ise iş yapış biçimimizde olacak. Dijital dünyanın iklimi hızla değişiyor ve biz de bu iklim değişikliğinde markalar için nasıl faydalı işler yapabiliriz sorusunu cevaplıyoruz. Üçüncü yılımızda çok daha farklı yönlerimiz ile de tanışacaksınız. Promoqube yeni yaşında sadece bir sosyal medya ajansı değil, dijital dünyanın tüm alanlarına dokunan bir entegre pazarlama şirketi olarak hizmet verecek.

İki senede neler başarılabilir? Uzun bir süre midir, kısa mı? Günümüz koşullarında her an, her saniye önemliyken Promoqube ekibi olarak zamanın değerini çok iyi biliyoruz.

Bir saatte bile her şeyin değişebildiği bir sektörde 2 sene geçirmek bize zamanın değerini, değişen metriklere uyum sağlayabilmeyi ve her koşulda markalarımızı ön planda tutarak bu değişimlerden onları nasıl faydalandırabileceğimizi araştırmayı öğretti. Birlikte uyum içinde çalışarak çalıştığımız markaları sosyal medyayı en yerinde kullanan markaların arasına soktuk.

Promoqube’ün bu günlere gelmesinde emeği olan tüm eski ve yeni çalışanlarımıza, bize olan sonsuz güven ve işbirlikçi yaklaşımları ile müşterilerimize, yaşattıkları gerek tatlı gerek acı deneyimler ile rakiplerimize de teşekkürü borç biliyoruz.

Bu iki yılda bizi büyüten, en büyük itici güç onlar oldular ve üçüncü yılımızda da yine onlar olacaklar.

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.