Menu

Twitter’ı Geliştirme Fikirleri

Twitter artık hayatımızın tam ortasında yer alıyor. Uygulansa kullanım oranı artar diyebileceğim kendi gözlemlediğim geliştirme fikirleri var.
Gelin bunlara beraber bakalım.

1- Twitter’ını Facebook’a bağlayanlar bilirler. Her tweet otomatik olarak Facebook’a düşer. Ben derim ki her tweet otomatik olarak Facebook’a düşmese, bize seçme şansı tanısa daha iyi olur. Ne de olsa Facebook’daki arkadaşlarımızın görmesini isteyeceğimiz tweetler olacağı gibi görmemesini isteyeceğimiz tweetler de olabilir. Ayrıca Facebook’a düşen bu tweet’ler için arkadaşlarımızın haber kaynağında gösterim sayısı da kullanıcılara sunulsa daha iyi olacaktır. Bu geliştirmelerle muhtemelen çok daha fazla Twitter kullanıcısı hesabını Facebook’a bağlayacaktır.

2- Twitter’da özel mesajlarınızı sık sık kontrol etmiyorsanız ve kontrol ettiğinizde çok uzun zaman önce gelmiş bir özel mesajı görüyorsanız muhtemelen siz de Twitter’ın özel mesaj geldiği zaman bizi belirgin bir şekilde uyarmasını istiyorsunuzdur.Çünkü şu anki haliyle özel mesajlarınıza siz bakmadıkça geldiğini belirten belirgin bir uyarı yer almıyor.

3- Twitter’a geçtiğimiz günlerde dahili bir fotoğraf ekleme özelliği geldi. Fakat benim Twitpic gibi servislerde en çok tuttuğum özellik fotoğrafın görüntülenme sayısı bilgisini vermesi. Maalesef henüz Twitter’ın kendi servisi bu özelliği sunmuyor. Bence hem markalar açısından hem bireyler açısından bu önemli bir özellik. Eklenmesi gerekir.

Bizi izlemeye devam edin, diğer sosyal ağlarla ilgili geliştirme fikirleri çok yakında yine burada olacak!

Eren Caner

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.