Menu

Sosyal Ağlardaki Facebook Hakimiyeti

Geçtiğimiz hafta düzenlenen F8 Konferansı’ında, Timeline başta olmak üzere birçok yeni özelliği açıklanan Facebook, sosyal ağlarda da hakimiyetini tüm ihtişamıyla sürdürüyor!

Business Insider’de yer alan habere gore, ComScore’un yaptığı araştırma sonucu İnternet kullanıcıları sosyal ağlarda değerlendirdiği zamanlarının %90’ını Facebook oluşturmakta. Kullanıcılar kalan sürelerini ise Myspace, Tumblr, Twitter, LinkedIn ve diğer platformlarda geçirmekte.

Yapılan bu araştırmayı Türkiye’deki İnternet kullanımı üzerinden değerlendirdiğimizde, Facebook’un ardından ikinci sıraya Twitter platformunu ekleyebiliriz. Listede adı geçen Myspace ise, Türkiye’de modası ve beraberinde kullanımı hızlıca azalan ağlardan biri olarak görülebilir. Tumblr, blog tutma alışkanlığına tasarım ve estetik açıdan yeni bir boyut kazandırırken, Türkçe dil seçeneği eklenen LinkedIn ise online kariyer planlamasında daima doğru tercih edilen bir karar niteliğinde.

Fonksiyonelliği artan sosyal ağ platformlarının art arda gelişen güzel yeniliklerini heyecanla takip ediyor, siz okuyucularımızla paylaşmatan mutluluk duyuyoruz.

Birlikte daha nice güzel gelişmeleri beraber analiz etmek için bizi takip etmeye devam edin.

 

Ahmet Erim Suyabasmaz

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.