Menu

Ticketmaster’dan Sosyal Bilet Satışı Uygulaması

Türkiye’de Biletix’in de sahibi olan Amerikan bilet satış ve dağıtım şirketi Ticketmaster , çok faydalı bir Facebook uygulamasına imza attı. Bu uygulama ile Facebook Connect özelliğini kullanıpp Ticketmaster’a Facebook hesapları ile giriş yapan kullanıcılar, aldıkları biletleri Facebook’ta paylaşabiliyor ve Facebook arkadaşlarının aynı etkinliğe katılıp katılmadığını, hatta nerede oturduklarını görebiliyor.

Daha önce, aldıkları biletleri Ticketmaster’ın “mümkün olan en iyi yer”den bilet veren algoritmasından bağımsız olarak kendileri seçerek alabilen kullanıcılar, bu biletleri Facebook sayfalarında paylaşabiliyorlardı. Ticketmaster CEO’su Nathan Hubbard, bir etkinliğe katıldığını Facebook arkadaşları ile paylaşan her bilet sahibinin kendilerine $5.30 olarak geri döndüğünü söylüyor. Bu paylaşımı daha sosyal hale getirmek ve bilet sahiplerinin halihazırda bilet almış olan arkadaşları ile birlikte oturmalarını sağlamak için bu yeni uygulamayı geliştiren Ticketmaster, şimdilik uygulamayı 300 mekan için hizmete soktu.

Ticketmaster’a Facebook ile bağlandığınızda etkinliğe katılan arkadaşlarınızın listesini ve nerede oturduklarını görebiliyorsunuz. Böylece biletinizi alırken sevdiğiniz arkadaşlarınıza yakın, sevmediklerinize uzak olmayı garantileyebiliyorsunuz.

Ticketmaster United States Facebook sayfasının 167.210 hayranı bulunuyor. Bu yeni uygulamanın sayfanın hayran sayısına olan etkisini ve uygulamanın Biletix aracılığı ile Türkiye’ye de uyarlanıp uyarlanmayacağını göreceğiz.

Uygulamanın işe yarar olduğu kesin. Sonuçta kim en sevdiği grubu izlerken eski sevgilisiyle karşılaşmak ister?

Emre Eminoğlu

Kaynak: fastcompany.com

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.