Menu

Foursquare’den Marka Sayfaları Atağı

Foursquare, bildiğiniz üzere lokasyon bazlı sosyal medya ağı. Yani gittiğiniz mekana check-in olarak orada olduğunu arkadaşlarınıza belirtebiliyorsunuz hem de o mekana daha önceden bırakılan ipuçlarını görerek fikir sahibi olabiliyorsunuz. Örneğin, “bu restaurant’ın salataları harika ama servis hızını beğenmedim” gibi.

Aslında Foursquare, geçtiğimiz haftalarda iPhone uygulamasına Facebook’daki gibi bildirimler özelliği getirerek Facebook’a benzer adımlar atacağının sinyallerini vermişti. Bu güncellemeyle bir arkadaşınız herhangi mekana dair fikrini belirttiğinde bu size bildirim olarak gelmeye başlamıştı. Marka sayfası oluşturma hizmeti aslında  1.5 yıl önce faaliyete geçmişti ancak bunun için Foursquare ile iletişime geçip bir takım başvuru süreçlerini tamamlamak gerekiyordu ve hızlı bir süreç değildi.

Şimdiyse Foursquare’in geçtiğimiz günlerdeki yeni hizmeti ile Foursquare’e direk başvuru yapmadan marka sayfaları açılabilir hale geldi. Bunun için yapmanız gereken buraya tıklamak ve açılan sayfadan marka hesabınızın Foursquare hesabıyla giriş yaparak markanızın Twitter hesabında Foursquare’e izin vermek. Sonrasında marka  bilgilerini doldurup ipuçları bırakmaya ve fırsatlar oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Sayfa oluşturarak otomatik olarak Foursquare’in sayfa galerisinde yer almaya başlıyor, ipuçları bırakabiliyor ve takipçi kazanabiliyorsunuz. Foursquare’in bu atağıyla mobil alanda olduğu kadar web’de de yayılmak istediği sonucu çıkarılabilir. Marka sayfaları yeterli popülerliğe ulaştığında reklam modellerini hayata geçirebilir.

Eren Caner

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.