Menu

ComScore Raporu: En Çok Vakit News Feed ve Fotoğraflara Harcanıyor

ComScore’un yayınladığı, sosyal medya dünyası için altın değerinde olan raporunun bir kısmını bir önceki yazımızda paylaşmıştık. Raporun devamında Facebook’un fotoğraf özelliği çoğu zaman sitede geçirilen vaktin temel unsuru olarak görülmekte. ComScore’un News Feed’in fotoğraflardan daha fazla kullanıldığını gösteren istatistikleri de ilk bakışta bu durumla çelişiyor gibi gözükse de temelde durum bundan farklı. Çünkü News Feed Story ve Notifications’ların ciddi bir kısmı fotoğraf yüklemeleri ve etiketlemelerden oluşmakta. Facebook şu anda News Feed ve fotoğraflar kadar popüler olabilecek uygulamalar üzerinde çalışmakta.

Eylül 2010’da Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, 500 milyon kullanıcılarının 200 milyondan fazlasının (ya da kabaca %40’ı) Facebook üzerinden oyun oynadığını bildirdi. Birkaç ay önce, Playdom CEO’su, gizli kişisel kaynaklarından aldığı bilgiye dayanarak, Facebook kullanıcılarının vakitlerinin %40’ını oyun oynayarak geçirdiklerini belirtmişti. Bu oran ComScore’un bulduğunun çok üzerinde.

İstatistiklere dayanarak Facebook’un fotoğraflar ve News Feed kadar ilgi görecek uygulamalar üzerinde çalıştığını ve bunları geliştirmeye çaba sarfettiğini söyleyebiliriz.

Cansu Özyılmaz

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.