Menu

Facebook Görüntülü Arama ile Neler Değişebilir

Google Plus’ın görüntülü konuşma hizmetini sunması ile birlikte Facebook, Skype ile bir araya gelerek şu an için Türkiye’de sınırlı bir kullanıcıya açılan, benzer servislerden daha fazla yayılım gösterebilecek görüntülü konuşma özelliğini devreye aldı. Bu özellik ile Facebook kullanıcıları küçük bir uygulama ile dilediği arkadaşını görüntülü olarak arayabiliyor.

Dilerseniz bu özelliğin neleri değiştirebileceğine bir bakalım:

1-  Türkiye’deki internet kullanıcılarının yaklaşık %95’inin Facebook hesabı olduğunu ve yeniliklere açık bir halkımız olduğunu düşünürsek Facebook görüntülü arama özelliğinin Türkiye’de yaygınlaşacağını söyleyebiliriz.

2- İlerleyen zamanlarda aynı anda birden fazla kişiyle görüntülü konuşma yapılabilir.

3- Skype’ın hali hazırdaki cep telefonlarında da kullandığı bu teknolojiyi Facebook,  iPhone, BlackBerry, Windows Phone 7 gibi akıllı telefonlara da sunması operatörler için büyük tehlike.

4- Kurumlar uzak lokasyonlarla görüntülü görüşme yapmak istediklerinde mevcut çözümler şu ana kadar pek yeterli gelmiyordu. Her ne kadar Facebook daha çok bireylere hitap ediyor olsa da bu özellikle beraber belki kurumlar da görüntülü toplantı yapmak için Facebook kalitesinden yararlanabilir.

Eren Caner

1 Comment

  • iyi

    iyi

    Temmuz 22, 2011 - 9:11 pm

Leave A Comment

Your email address will not be published.