Menu

Twitter’a Follow Butonu Geldi

Twitter blogunda dün follow (takip et) butonu duyuruldu. Bu yenilik ile birlikte ziyaretçilerin sayfalarımızdan dışarı çıkmadan Twitter hesabımızı takibe almalarını sağlayabileceğiz.

Follow butonunun kullanıcıları farklı sayfalara gitmekten kurtardığı için takipçi sayılarında ciddi artışlara neden olacağını söyleyebiliriz. Bir sayfada Follow butonuna tıkladığınız zaman açılan pencerede takibe almak üzere olduğunuz hesap ile ilgili bir çok bilgiye kolaylıkla ulaşabiliyor, kararınızı ona göre verebiliyorsunuz. Butonu eklerken hesabın takipçi sayısını da gösterip göstermeme gibi bir şansımız da bulunuyor. Takipçi sayısı fazla olan hesaplar bu sayıyı da göstererek kullanıcıları daha rahat çekebilirler.

“Tweet” butonunun,  Facebook’un sunduğu ve milyonlarca sitenin aktif olarak kullandığı “Paylaş” butonuna karşılık geldiğini düşünürsek “Follow” butonunun da “Hayran ol” butonuna karşılık geldiğini söyleyebiliriz. (Facebook terminolojisinde “Paylaş” ve “Hayran Ol” butonlarının ikisinin de “Like” yani “Beğen” olarak kullanıldığını da belirtelim.)

Twitter’ın uzun zaman önce, Facebook’un sunduğu Like Widget hizmetine benzer bir widget hizmeti sunduğunu biliyoruz. Bu hizmet ile birlikte Follow butonunun neden gelmediği bir soru işareti fakat yakın zamanda Follow butonunun farklı kullanımlarına şahit olacağımıza eminiz.

Burak Budak

1 Comment

  • 1 – 30 Haziran Arası İnternet Sektöründeki Gelişmeler | comTalks

    […] Twitter “Follow” butonunu duyurdu: Tüm şirketler sözleşmiş gibi aynı gün butonlarını duyurdular. Twitter’da yine sitelerin kullanabileceği fakat paylaşım yapmaktan ziyade takipçi kazanmak için kullanabileceği butonu olan “Follow” butonunu duyurdu. Daha önceleri sadece yazıların altında RT butonu bulunuyordu, kullanıcılar onu kullanıyordu. Artık, Facebook’un sitelere eklemeleri için hazırladığı eklentisinde olduğu gibi direkt olarak site üzerinden o sayfanın twitter hesabını takibe alabileceğiz. Follow butonu ile ilgili ayrıntılı bilgi için: http://blog.promoqube.com/2011/06/twittera-follow-butonu-geldi/ […]

    Temmuz 5, 2011 - 8:21 pm

Leave A Comment

Your email address will not be published.