Menu

Linkedin Türkçe Oldu

100 milyondan fazla üyesi ile dünyanın en büyük iş ağı Linkedin artık Türkçe. Dün, kurumsal blogunda Türkiye ile birlikte Romanya ve Rusya için de kendi dillerinde yayın hayatına başladıklarını duyuran Linkedin, Türkçe konuşan kullanıcıları için aşağıdaki gibi bir duyuruda bulundu:

Türkçe konuşan profesyoneller, aramıza hoşgeldiniz! Artık LinkedIn’in size sunduğu imkanları kendinizi en rahat ifade edebildiğiniz dilde kullanabileceksiniz.

LinkedIn üyeleri, LinkedIn arayüzünü http://www.linkedin.com/turkce adresinden kolayca değiştirebilir ve yine aynı adresten LinkedIn’de nasıl başarılı olabileceklerine dair bazı ipuçlarına ulaşabilirler.

Henüz LinkedIn’e katılmamış olan Türk profesyoneller ise, http://tr.linkedin.com adresinden aramıza katılabilirler.

Linkedin bildiğiniz gibi sosyal ağlar içerisinde çok önemli bir yere sahip. Bu ağ aracılığıyla yeni profesyonel bağlantılar elde edebilir, profesyonelce hazırlanmış profiliniz sayesinde daha iyi işler bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra şirketler hakkında detaylı bilgi alabilir, rakip şirketlerin içinden bağlantılar bulabilirsiniz.

Linkedin’in 100 milyondan fazla üyesiyle birlikte dünyanın en büyük 12. ülkesi durumunda olduğunu ve sadece 2010 yılında 2 milyar isim arandığını göz önünde bulunduracak olursak bu profesyonel ağda olmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Burak Budak

2 Comments

  • Hedef Kitleye Ulaşmak | comTalks

    […] zaman geçiriyor ve bu sürede 5.3 sayfa görüntülüyorlar. Evet, bunlar geçtiğimiz günlerde Tükçe dil seçeneği de eklenen Linkedin‘den gelen ziyaretçilerimizden başkası […]

    Haziran 28, 2011 - 6:27 pm
  • 1 – 30 Haziran Arası İnternet Sektöründeki Gelişmeler | comTalks

    […] Dünya’nın en büyük profesyone iş sosyal ağı Linkedin Türkçe oldu. Türkiye’den zaten ciddi bir profesyonel kitleye hitap eden Linkedin Türkçe olduktan sonra çok daha büyük bir kitleyi pekşinden sürükleyeceğini söyleyebiliriz. Eğer hala profesyonel bir profiliniz bulunmuyorsa acele etmenizi öneririm. Bilgi için: http://blog.promoqube.com/2011/06/linkedin-turkce-oldu/ […]

    Temmuz 5, 2011 - 8:21 pm

Leave A Comment

Your email address will not be published.