Menu

Facebook Üyeleri’nin Değeri – 3

Marka ile İlgisi

Araştırmalara göre, hayranların %81’i, marka ile aralarında büyük bir bağ ve empati olduğunu söylüyor.

Aşağıda yer alan Syncapse araştırma sonuçlarında ise , hayranların %87’sinin markalarına yakınlık duyduğu ve markalarından memnun olduğu görülmektedir.

Syncapse araştırmasında, bir Facebook hayranının, 20 marka karşısında ve ölçüm yapılan tüm bölgeler dikkate alındığında, ortalama değerinin 136.38$ olduğu görülmektedir, hayran olduğu markaya yaptığı harcama, ona olan bağımlılığı, tavsiye etme oranı, kazanılan medya değeri, dikkate alındığında bu sonuç ortaya çıkmaktadır.

Fakat şunu da belirtmek gerekiyor ki, her hayran aynı değeri taşımamaktadır. Her hayranın parasal değeri önemli ölçüde değişiklik gösterebilmektedir. Çünkü bazıları Facebook’ta aktif olarak yer alırken diğerleri hiç bir faaliyet göstermemektedirler.  Aşağıda yer alan grafikte, sayfayı en iyi kullanan ile ortalama olarak kullanan Facebook hayranın karşılaştırılması görülmektedir. En aktif kullanıcıların Mc Donald’s da olduğu ve 508.15$’lık bir değere sahip oldukları görülmektedir, ortalama bir Mc Donald’s hayranının ise 259.82$ değer taşıdığı görülmektedir.

Itır Tolun

Kaynak: http://www.syncapse.com/media/syncapse-value-of-a-facebook-fan.pdf

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.