Menu

Dijital Dünya, Mobil Pazarlama Sohbetleri’nde Buluştu

MMA (Mobile Marketing Association) tarafından, 28 Haziran 2011 günü Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen konferansta,pazarlama ve sosyal medyanın, reklamcılık ve pazarlama oyununu nasıl değiştirdiği konuşuldu.

Promoqube olarak Sosyal Medya Sponsoru olduğumuz dünya çapındaki bu etkinlikte, markalar, operatörler, ajanslar, hizmet ve ağ sağlayıcılar bir araya geldi ve giderek daha da dijitalleşen pazarlama ve reklam dünyası, “mobil” bir mercek altında tartışıldı.MMA EMEA Yönetici Direktörü Paul Berney  yönetimindeki konferansta, mobil alanda guru olarak tanımlanan, sektörün önde gelen danışmanları Tomi Ahonen ve Kei Shimada, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek konuşmalarını “keynote” olarak yaptılar. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen reklamcılarından Serdar Erener ve Fatoş Karahasan, “Mobilde Reklamın Geleceği” konulu panelde mobil pazarlama sohbetlerinde bizlerle birlikteydi.

MMATurkey adı altında sosyal medya iletişimini sürdürdüğümüz konferansta konuşulanlar, Twitter ve Flickr hesabı ile Facebook sayfası üzerinden anlık olarak takipçilerle paylaşıldı. Konuşmacıların konferansta dile getirdiği konularda özellikle dikkat çeken cümleler, MMATurkey Twitter hesabının ağırlıklı tweet mesajlarını oluşturdu. Günün erken saatlerinde başlayan anlık sosyal medya iletişimi, ilerleyen saatlerde daha da yoğunlaşarak, #MMATurkey2011 şeklinde oluşturulan Twitter hashtag iletisinin, kısa sürede Türkiye çapında Trending Topics(Gündemdekiler) listestesinde yerini almasını sağladı.

Katılımcıların ve organizasyonu internet üzerinden takip eden kullanıcıların paylaştığı tweet mesajlarının konferansta yer alan perdeye yansıtılması, gün içinde yapılan kısa Twitter yarışmaları, sosyal medya etkisinin her an her dakika hissedilmesi adına dikkat çeken detaylar arasındaydı.

Mobilde uzmanlaşırken, tüketicileri anlamak ve harekete geçmek, onlarla ilişki kurmak için sosyal medya ve mobil iletişiminin önemine değinen MMA Türkiye İstanbul Pazarlama Sohbetleri’nde yer almaktan keyif ve mutluluk duyduk.

Sosyal medya ve mobilin pazarlama üzerindeki etkisini, nice büyük organizasyonda birlikte yeniden keşfetmek dileğiyle…

 

Ahmet Erim Suyabasmaz

 

1 Comment

  • Jiletli Tel

    güzel ve faydalı bir konferans oldu.

    Haziran 30, 2011 - 7:36 pm

Leave A Comment

Your email address will not be published.