Menu

Ve Türkiye İlk 3’te

Facebook istatistikleri denildiğinde akla ilk gelen ve bizim de lokal partneri olduğumuz SocialBakers’ın güncel verilerine göre tüm dünyadaki Facebook kullanıcı sayısında Türkiye, uzun bir aradan sonra İngiltere’yi geçerek 28.937.140 kullanıcı sayısıyla 3.lüğe yükseldi.

İlk 5’i incelediğimizde Amerika’yı dışarıda tutarsak Asya kıtası ülkelerinin Facebook’a yoğun ilgi gösterdiğini görüyoruz. Büyüme oranında %21.47 ile Türkiye ilk 5 içinde 2. sırada yer alıyor. Facebook içindeki penetrasyon olarak geçen nüfus oranında ise %37 ile 3. sırada yer alıyor.

Eren Caner

2 Comments

 • Betül KARA

  Merhabalar,

  Yazı için teşekkürler. Dün Twitter’da da oldukça yankı bulan bir haber oldu bu bizim için.
  Ancak benim merak ettiğim bu ekran görüntülerini nereden aldığınız? Çünkü http://www.socialbakers.com/facebook-statistics/ buraya baktığımda biz hala 4. görünüyoruz. arada her ne kadar çok az bir fark olsa da bu rakamları neden buradan farklı görüyorum. Merak ettim doğrusu. (:

  Bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim.

  Herkese iyi çalışmalar…

  Haziran 1, 2011 - 6:42 am
 • Türkiye’de Facebook Kullanıcı Sayısı Hangi Durumlarda Artar? | Eren Caner

  […] de o zaman sevgili Hasan Başusta ile Promoqube’deyken konuyu çok incelemiş ve hakkında bir yazı yazmıştık.  Şimdilerde ise Türkiye 6. sıralarda. Bu yazımdaysa konuyu biraz anlamlandırmaya çalışıp […]

  Nisan 21, 2014 - 1:29 am

Leave A Comment

Your email address will not be published.