Menu

Twitter Dünya Gündeminde Üç Türk

Türkçe’nin Twitter’a dahil edilmesiyle, birçoğumuzun “Twitter’daki Türk kullanıcı sayısının kısa sürede artması”  tahmini ilk örneklerini vermeye başladı.

Özellikle 19 Mayıs 2011 günü öğleden sonra, Twitter’ın “dünya çapındaki” Gündem(trending topics), listesinde ilk defa Türkiye’den üç isim yer alıyordu: Hamit Altıntop, Fatih Terim ve Ünal Aysal.

Futbolu yakından takip edenler bilir, İspanyol devi Real Madrid kulübü, Mesut Özil ve Nuri Şahin’den sonra, bir başka Türk oyuncu olan Hamit Altıntop’u transfer ettiğini, dün kendi internet sitesinden duyurdu.  Aynı saatlerde Fatih Terim ile teknik direktörlük konusunda anlaşan Galatasaray’ın çiçeği burnunda başkanı Ünal Aysal da, medyada geniş yer alan isimler arasında yer alıyordu.

İşte tam o saatlerde gönderilen tweet mesajları, bahsedilen bu üç Türk ismin bir anda Twitter’daki “dünya çapında” en çok konuşulanlar arasına dahil olmasını sağladı. Geçtiğimiz on gün boyunca Türkiye ağındaki trend kelimeler listesine giren bu isimlerin, dünya çapındaki listeye de eklenmesi, özellikle yurt dışındaki Twitter kullanıcılarının oldukça dikkatini çekti.

Facebook kullanımının oldukça yoğun olduğu Türkiye’de, şimdiden 4 milyon Twitter kullanıcısı var. Olabileceklerin ilk örneğini dün Twitter kuşlarından öğrendik. Bakalım ilerleyen zamanlarda “dünya çapında” gündem konusu olan başka hangi isimleri göreceğiz…

Ahmet Erim Suyabasmaz

 

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.