Menu

markafoni’nin Facebook’taki Başarısı Dünya Çapında Bir Başarı Hikayesine Dönüştü

markafoni, Facebook’ta ‘En İyi Örnek Vakalar’ Arasına Giren İlk ve Tek Türk Markası Oldu:

Facebook sayfasına 3 haftada 100.000 takipçi kazandırmayı başaran ve sonrasındaki 2 ayda takipçi sayısı 250.000’i geçen markafoni’nin başarı hikayesi, Facebook tarafından ‘En İyi Örnek Vaka’ olarak gösterildi. markafoni böylece, Facebook’un dünyadaki örnek vakaları yayınladığı reklam sayfasında yer bulan ilk ve tek Türk markası oldu.

markafoni’nin bu başarısının arkasında, dünyada Facebook tarafından önerilen 65 ajanstan biri olan Promoqube ile birlikte oluşturduğu, doğru ve etkili Facebook reklam stratejisi yatıyor.

Kullanıcılarının Facebook üzerinde de markafoni’yi takip etmelerini sağlamak için kolları sıvayan markafoni, işbirliği yaptığı sosyal medya ajansı Promoqube’la birlikte dünya çapında bir başarıya imza attı.

Facebook’un en son reklam uygulaması ‘Sponsored Stories’ reklamlarını en iyi şekilde kullanan marka, 3 hafta içerisinde 100.000 takipçiye ulaştı. Başarılı reklam stratejisini ve uygulamalarını kesmeden hızla büyümeye devam eden -markafoni’nin, takipçi sayısı sonraki 2 ayda 250.000’i aştı.

markafoni’nin başarısı Facebook’un dikkatini çekti

 

markafoni’nin 2 ay gibi çok kısa bir sürede geldiği nokta Facebook’un da dikkatini çekti. Facebook bu başarıyı dünya çapında bir “örnek vaka” haline getirerek  Facebook Ads adlı sayfası altında yayınladığı ve dünyadaki örnek başarı hikayelerine yer verdiği bölümünde yayınladı. (https://www.facebook.com/FacebookAds?v=app_7146470109 adresinde E-ticaret bölümünün altında )

markafoni: “Facebook yatırımımızdan memnunuz”

 

markafoni, hızla takipçi kazandıktan sonra Facebook sayfasını güçlü bir iletişim kanalına dönüştürdü. markafoni Pazarlama Direktörü Hakkı Arıkan Facebook’tan çok iyi ve hızlı geri dönüş aldıklarını ve bu alana yaptıkları yatırımdan memnun olduklarını ifade etti.

 

Promoqube: “Markaların hızlı dönüş alabileceği en yeni Facebook teknolojilerini ilk olarak biz uyguluyoruz”

 

Promoqube’den Hasan Başusta sonuçlardan son derece memnun olduklarını belirtirken, “Hızlı başladık ama önümüzde gideceğimiz daha çok yol var. En büyük önceliklerimizden bir tanesi markalarımızın en hızlı sonuç alabilecekleri, en yeni Facebook teknolojilerini ilk olarak markalarımıza uygulamak” şeklinde konuştu.

Hasan Başusta

2 Comments

  • Ezgi Ceren

    Tebrikler.

    Nisan 26, 2011 - 7:10 am
  • styleboom

    tebrikler ve evet markafoni insani baymadan, bulk yaratmadan cok guzel kullaniyor facebookunu, benim de bir defa konuk editor oldugum blogu d ayri guzel:)

    Mayıs 3, 2011 - 2:01 pm

Leave A Comment

Your email address will not be published.