Menu

Facebook’ta Yeni Bir Reklam Modeli: Sponsored Stories

Yakın bir tarihte Facebook’ta yepyeni bir reklam modeli çıkıyor. İsmi: Sponsored Stories. Facebook’un tavsiye ettiği 49 Ajanstan birisi olduğumuz için Promoqube müşterileri bu yeni reklam modelini beta test olarak kullanabilecekler. Bu hafta bu reklam modelini bazı müşterilerimiz için (flyer ads olarak) kullanmaya başlıyoruz. Yakında Facebook’unuzun sağ tarafında görebilirsiniz.

Peki nedir bu “Sponsored Stories”. Çok basitçe arkadaşlarımızın beğendiklerinin Facebook reklamına dönüşmesi diyebiliriz.

Özetle:

1. Arkadaşınız bir sayfayı beğendiğinde

2. Arkadaşınız bir sayfadaki içeriği beğendiğinde

3. Bir uygulamayı kullandığında

4. Check-in yaptığında

Facebook’un sağ tarafında reklam olarak görebileceksiniz. Bu da bizi Facebook reklamları konusunda çok daha efektif reklamların beklediğinin bir işareti. Özellikle Check-in (Places) tarafında büyük fırsatlar var. Şu anda Facebook Places Türkiye’de aktif değil ama aktif olduğunda ilk olarak bizim müşterilerimizde bu yenilikleri görebilirsiniz.

Bir de unutmadan, 2-5 Şubat tarihleri arasında Facebook Dublin ofisinin daveti ile “Key Client Summit’e” katılacağız. Yeni gelişmeleri yerinde öğrenerek sizlerle paylaşacağız.

Güncelleme: Sponsored Stories beta olarak Türkiye’de ilk defa Finansbank, Nissan, grupfoni ve markafoni için başladı.

Hasan Başusta

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.